Film İncelemesi: Sweet Girl

12.01.2022 / Sinema / Eğlence

20 Ağustos 2021’de Netflix’de yayımlanan ve yönetmenliğini Brian A. Mendoza’nın yaptığı Sweet Girl’ün baş rolünde Jason Momoa yer alıyor.

Film İncelemesi: Sweet Girl

Sweet Girl, ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesinde Brian Andrew Mendoza tarafından yönetilen ve Philip Eisner ve Gregg Hurwitz tarafından yazılan 2021 Amerikan aksiyon gerilim filmidir.

Sweet Girl filminin oyuncu kadrosunda Jason Momoa, Isabela Merced, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Raza Jaffrey, Justin Bartha, Lex Scott Davis, Michael Raymond-James ve Amy Brenneman gibi usta isimler yer alıyor.

Sweet Girl, 20 Ağustos 2021'de Netflix'te yayınlandı ve klişe hikâyesi ve boşa harcanan potansiyeli nedeniyle eleştirmenlerden olumsuz eleştiriler aldı. Ancak dublörleri olumlu not aldı.

Netflix, Ekim 2021'de 68 milyon hesabın, filmin 2 dakikasını vizyona girdikten sonraki 28 gün içinde izlediğini duyurdu.

Filmin Konusu

Amanda Cooper, nadir görülen bir kanser türüne yakalanır. İyileşmesi için ihtiyacı olan ilaç, BioPrime CEO'su Simon Keeley'in üreticiye üretimi geciktirmesi için ödeme yapması nedeniyle üretilmez ve piyasadan çekilir. Kongre Üyesi Diana Morgan ile canlı bir tartışmada Keeley'i izleyen Ray Cooper, eşinin ölmesi durumunda Keeley’i öldüreceğini söyler.

Altı ay sonra Ray, bir gazeteci olan Martin Bennett'ten kendisine BioPrime tarafından işlenen suç faaliyetine dair kanıtları olduğunu söyleyen bir telefon alır. Bir metroda buluşurlar. Ancak çok fazla konuşma fırsatı bulamazlar. Çünkü Santos, Bennett’i bıçaklar.

İki yıl sonra Ray, takıntılı bir şekilde Keeley’i takip etmeye başlar. BioPrime'ın hayır müzayedesine sızarak Keeley’i sorgulamak istese de başarısız olur ve onu öldürür. Öldürmeden önce Keeley’den aldığı bilgiye göre BioPrime'ın başkanı Vinod Shah'ın peşine düşmeye başlar.

Bir tünel içerisinde kurduğu tuzağa Shah düşünce, Ray onu sorgulamaya başlar. Ama bir anda ortaya çıkan Santos onu da öldürür. Ray'in eli bir kez daha boş kalır. Bir lokantada Santos’a denk gelen Ray, işin başında Morgan olduğunu öğrenir ve şehre geri dönüş yapar.

Şehre dönen Ray, FBI tarafından pusuya düşürülür ve PNC Park'ın çatısına kaçar. Meeker onu sakinleştirmeye çalışırken, Ray’in aslında Rachel olduğu ortaya çıkar. Rachel, kendisini nehre atar ve oradan kaçmayı başarır. Santos’u öldürüp Morgan’la yüzleşen Rachel, işlediği tüm suçları Morgan’a itiraf ettirip ses kaydını Meeker’a gönderir.