Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim İpuçları

16.08.2022 / Moda / Magazin / Genel

Kısa boylu kadınlar bilir, alışverişe çıktığınızda içinde kaybolmadığınız bir şeyler bulmak her zaman kolay değildir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim İpuçları

Olduğunuzdan daha kısa görünmekten veya proporsiyon hataları yapmaktan bıktıysanız kısa boylu kadınlar için giyinme ipuçları hazırladım.

Mümkünse belinizi sarın. Bacaklarınızı uzun göstermenin yolu belinizi vurgulamak. Belinizi vurgulamanın en şık yolu ise kemerler. Büyük beden bir blazer ceketin veya bol bir elbisenin beline saracağınız kemerle hem tarz hem uzun gözükebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar kemer kullanmalı

Minileri sivri burunlu ayakkabılarla veya kısa botlarla giyin. Sivri burunlu ayakkabılar bacak boyunu uzatmak konusunda harikalar yaratabilir. Her şeyden önce dikkati üzerine çekeceğine şüphe yok. Aşağıdan yukarıya bakıldığında bacaklarınız uzayacak, uzayacak, uzayacakkkk!

Kısa boylu kadınlar sivri burun ayakkabı kullanmalı

Kısa ve dar kotları tercih edin. Kulağa mantıksız gelebilir ancak yüksek belli, crop ve vücudu saran bir kot; küçük bir bilek görüntüsü sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilir.

Kısa boylu kadınlar kısa ve dar kotları tercih etmeli

Her türlü yüksek bel pantolona yatırım yapabilirsiniz. Yüksek belli her şey minyon kadınlar için yaratılmıştır. Kot pantolon, deri pantolon, culotte, hiç fark etmez. Belinizin inceliğini vurgulayan her şey bacaklarınızın daha uzun olduğu ilüzyonunu yaratabilir.

Kısa boylu kadınlar yüksel bel pantolon giymeli

Kararsızsanız siyah giyin. Baştan ayağa siyah kombinler kısa kadınların her zaman güvenebileceği B planıdır. Siyah pantolonlarla siyah botlar bacaklarınızın daha uzun olduğu ilüzyonunu yaratabilir.

Kısa boylu kadınlar siyah renk tercih etmeli

Kat kat giyinme trendi size göre değil. Büyük beden trendi okey, fakat bana kalırsa kat kat giyinme trendi minyon kadınlara hiç uygun değil. Kat kat giydiğinizde bir ton kıyafetin altında küçücük bir silüet olarak kalacaksınız. Ancak kombininizin star parçası sizsiniz. Parçaları kombinlerken fazla savurgan davranmayın o yüzden.

Kısa boylu kadınlar kat kat giyinmemeli

Uzun bir palto edinin. Meselaa Kim Kardashian’ın stili fazlasıyla eleştirilse de gözümüze hiçbir zaman olduğu kadar kısa gözükmüyor değil mi? Uzun paltolarının arkasındaki başlıca neden de bu. Uzun paltolar görsel olarak sizi de olduğunuzdan daha uzun gösterebilir. Bir artısı da şu: Çok basit bir kombinin üzerine giydiğiniz uzun bir paltoyla bir moda gurusu gibi bile gözükmeniz mümkün.

Kısa boylu kadınlar uzun palto kullanmalı

Kısa topuklar bile mucizeler yaratabilir. En önemli kuralı en sona sakladım. Kabul edelim, uzun görünmenin en pratik yolu topuklu ayakkabılar. Yüksek topuklularla yürümeye zorlanıyorsanız veya sevmiyorsanız kısa topuklular da işinizi görecektir. Zaten kısa topuklar oldukça revaçta.

Kısa boylu kadınlar kısa topuk tercih etmeli