Lirik Çizimli Seramik Kalıplar

17.08.2023 / Kültür / Sanat / Genel

Sıradan tabak ve kâseler, Little Bird Painting kullanıcı adıyla da bilinen Christina Sutton tarafından sanat eserlerine dönüştürülüyor.

Lirik Çizimli Seramik Kalıplar

Montana'da yaşayan sanatçı, doğal çevresinin güzelliğini hayvanların tuhaf illüstrasyonları için ilham kaynağı olarak kullanıyor. Resimler, geleneksel baskı tekniklerini anımsatan büyüleyici bir tarzda işleniyor.

Görkemli uçan baykuşlardan kabarık tilkilere kadar, sanatında genellikle bir bitki örtüsü sınırıyla çerçevelenmiş bir dizi yaratık yer alıyor. Karakterler her eserde farklılık gösterse de, Sutton'ın eserlerini benzersiz bir estetik ve siyah, sarı, kırmızı ve maviden oluşan sınırlı renk paleti birleştiriyor. Siyah ana renk olarak kullanılırken, diğer tonlar sarmaşıklarda açan çiçekleri süsleme işlevi görüyor. Beyaz seramikle birleşen bu kombinasyonlar, görsel olarak dikkat çekici tabak ve kâseler ortaya çıkarıyor.

Christina Sutton'ın sanatsal geçmişi resim ve baskı resim üzerine. Bu sürece nasıl başladığını ise şu şekilde özetliyor:

Çömlek yapmaya iyi bir arkadaşımın fırını olduğunda ve bana nasıl çömlek yapılacağını öğrettiğinde başladım. Küçük kâseler yapıyordum ve adeta kendimi durduramıyordum. Bu el sanatını gerçekten çok seviyorum. İlhamımı da sanırım evimdeki yani Montana'daki dağlardaki hayvanlardan ve bitkilerden alıyorum. Ayrıca baskı yapmayı da çok seviyorum ve çömleklerimdeki imgelerin çoğunu blok baskıda işlediğimi düşünüyorum.

Sutton'ın lirik çizimli bu harika seramik kaplarından bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlasını için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Christina Sutton Lyric Drawing Seramic Art gallery