Netflix Valhalla'yı Duyurdu

20.11.2019 / Sinema / Genel

Netflix, History Channel'ın popüler dizisi Vikings'in devamı olarak çekilecek olan Vikings: Valhalla’nın 24 bölümden oluşacağını duyurdu.

Netflix Valhalla'yı Duyurdu

Online dizi ve film devi olan Netflix, herkesin beğeni ile izlediği Viking dizisinin devam filmi olarak nitelendirilen Vikings Valhalla projesini duyurdu. Yeni dizi 24 bölümden oluşacak.

vikings valhalla başlıyor

2013 yılında izleyicilerle buluşan Viking dizisi, heyecanla beklenen 6. sezonuyla final yapacak. Dünyanın en popüler dizilerinden biri olan Vikings, farklı bir proje ile devam edecek. Vikings: Valhalla adlı 24 bölümden oluşan yeni diziyi Netflix ekranlara taşıyacak.

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, Vikings: Valhalla projesinin, yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst'ün yaptığı Vikings dizisinin devamı niteliğinde olacağını duyurdu. Dizinin toplamda 24 bölümden oluşacağı açıklansa da tek sezon mu yoksa iki sezon olarak mı servis edileceğine dair bir bilgi sunulmadı.

viking valhalla dizisi

Vikings: Valhalla, History kanalında yayınlanan önceki dizinin 100 yıl sonrasında geçecek ve Leif Erikson, Freydis, Harald Harada, Normandiya Kralı William gibi tarihin en ünlü Vikinglerini konu alacak. Viking savaşçıları bu kez sürekli değişen ve gelişen Avrupa'da hayatta kalmak için savaşacaklar.

Çekimlerin İrlanda’da gerçekleştirileceği Vikings: Valhalla dizisinde, History Channel’ın projesi olan eski Vikings kadrosunun çoğunu kullanacak. Projenin yapımını ise MGM TV üstlenecek. Netflix’te yayınlanacak olan Viking Valhalla dizisinin senaryosunu yazacak ve diziden sorumlusu olacak ismin Jeb Stuart olacağı belirlendi.

netfliz viking valhalla dizisi

Efsanevi dizi olan Vikings'in 6. ve final sezonu, 4 Aralık 2019'da History Channel'da başlayacak. Vikings: Valhalla'nın ekranlara ne zaman geleceği hakkında ise şimdilik net bir bilgi yok.