12 Yaşındaki Çocuğu Fidye İçin Öldürdü

10.05.2023 / Genel

Mersin’de yaşayan Hasan C. isimli bir şahıs, 400 bin Euro fidye için kaçırdığı 12 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu öldürdü.

12 Yaşındaki Çocuğu Fidye İçin Öldürdü

Mersin Yenişehir'de görev yaptığı sitede oturan yabancı uyruklu ailenin 12 yaşındaki çocuğunu kaçırıp 400 bin euro fidye isteyen ve parayı alamayınca da çocuğu boğarak öldürdüğü belirlenen Hasan C. yakalandı.

Kuyumculuk yapan Suriye uyruklu Halit Hayanked'in 12 yaşındaki çocuğu Khaled Hayanked kısa süre önce kaybolmuştu. Çocuğun Çiftlikköy Mahallesi'ndeki Türksat Sitesi'nin bahçesinde oynarken aniden ortadan kaybolduğu bilgisi polise ulaştırıldı.

Kayıp ihbarının hemen ardından aileyi bir kişi aradı. Çocuklarının elinde olduğunu söyleyen zanlı, 400 bin Euro fidye istedi. Durumu polise bildirirlerse çocuklarını öldüreceğini de söyleyen fidyeci, parayı aldığında çocuğu serbest bırakacağını söyledi.

O sırada olay yerine gelen polis hemen güvenlik kameralarını inceledi ve çocuğun siteden hiç ayrılmadığını tespit etti. Aramalarına bina içerisinde devam eden polis ekipleri, A bloğun bodrum katına indi.

Fidye uğruna kaçırılan 12 yaşındaki Khaled Hayanked, boğularak öldürülmüş ve bir halıya sarılmış olarak bulundu. Polis ekipleri cinayet şüphelisi olarak site görevlisi Hasan C.'yi gözaltına aldı.