Avengers: Endgame (2019)

12.04.2023 / Sinema / Genel

2019 yılında vizyona giren Avengers: Endgame, Marvel Sinematik Evreni'nin en beklenen ve en büyük filmi olarak kabul edilir.

Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Infinity War'ın devamı niteliğinde olan ve Marvel Sinematik Evreni'nin 22 filmlik bir serisinin sonuncu filmi Endgame, tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Filmde Avengers ekibi, önceki filmlerdeki kötü adam Thanos'un, evreni yok etmek için yaptığı korkunç planı geri almak için bir araya gelir. Endgame, Marvel hayranlarını hem duygusal hem de aksiyon dolu bir yolculuğa çıkarır.

Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo ve Jeremy Renner gibi birçok ünlü oyuncunun yer aldığı bir filmin yönetmenliğini, önceki filmlerinden yönetmen koltuğunda yer alan Anthony ve Joe Russo kardeşler üstlenmiştir.

Avengers: Endgame, tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri olarak kabul edilir. Vizyona girdiği yıl, dünya genelinde 2,8 milyar dolar hasılat elde etmiştir ve hayranları tarafından büyük beğeni toplamıştır. Endgame, Marvel Sinematik Evreni'nin en epik ve unutulmaz yapıtlarından biridir.