Burger King, McDonald's ile Dalga Geçti

6.2.2019 / Eğlence / Genel

Son günlerde fast food devi Burger King, yine kendisi gibi rakibi fast food devi olan McDonald’s ile fena dalga geçiyor.

Burger King, McDonald's ile Dalga Geçti

Fast food sektöründe önde gelen isimlerden Supermac ile marka hırsızlığı yüzünden karşı karşıya gelen McDonald’s, Supermac’in Avrupa Birliği Fikri Mülkiyeti Ofisi‘ne yapmış aldığı başvuru sonrası, McDonald’s‘ın, Avrupa Birliği sınırları içerisinde Big Mac markasının kullanması yasaklanmıştı. Bu durumdan faydalanmak isteyen Burger King ise, McDonald’s markasına reklamlar aracılığı ile göndermelerde bulunuyor.

Burger King’den Tarihi Gönderme

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyeti Ofisi tarafından alınan karar doğrultusunda, Big Mac ismi artık McDonald’s haricindeki tüm fast food şirketleri tarafından kullanılabilecek.

Alınan bu karar sonrası Burger King, Avrupa’nın bazı yerlerindeki müşterilerine ürünlerini “Big Mac olmayan” sloganıyla ürünlerini servis etmeye başladı.

İki dev fast food markası daha önceden de birçok kez reklam kampanyaları ile karşı karşıya gelmişlerdi. 2017 yılında Burger King, Cadılar Bayramı için yayınlamış olduğu reklam filminde ezeli rakibinin maskotu olan palyaçoyu kullanarak büyük ses getirmişti.

Söz konusu reklamda rakibine göndermede bulunan şirket, ‘’Bir palyaço gibi gelin, bir kral gibi yiyin’’ ile bir hayli çok konuşulmuştu. Reklam içerisinde bir genç, palyaçolardan kaçıyor ve Burger King’e geliyor.