Buz Mağaralarının Büyüleyici Görüntüleri

05.07.2022 / Seyahat / Kültür / Sanat

The Wicked Hunt'tan Stanley Aryanto için fotoğrafçılık, çekim yapmaktan çok daha fazlasıdır; onun için her şey macerayla ilgili.

Buz Mağaralarının Büyüleyici Görüntüleri

Son seyahatinde buz mağaralarını aramak için Kanada kayalıklarına giden fotoğrafçı, normalde soğuk ortamları fotoğraflamasa da, bir grup Avustralyalıyla tesadüfen karşılaştıktan sonra fikrini değiştirdi.

Kanada çalışma vizeleri onaylanan grup, Kanada kayalıklarına taşınıyordu. Bu durum oldukça ilgisini çeken Aryanto da başvuru yaptı ve kısa sürede kendi vizesini aldı. Geziyi araştırırken, muhteşem buz mağaralarının görsellerine rastladı, ancak bu destinasyonları görebilmek için yüksek düzeyde fiziksel dinamik gerektiğini düşündü. Neyse ki, Kanada'ya vardığında buzullarda gezinme konusunda eğitim almış fotoğrafçı Ludovic Labbé-Doucet ile bağlantı kurdu.

Stanley Aryanto Ice Caves Photography

Aryanto birkaç eğitim aldıktan sonra ikili uzak araziyi keşfetmek için yola çıktı. Birlikte dört farklı buz mağarasını keşfettiler. Labbé-Doucet, bu ortamları fotoğraflamanın en iyi yollarına ilişkin ipuçları da sunabildiğinden, deneyimi çok önemliydi. Bir buz mağarası bulmanın kolay bir iş değil olmadığını söyleyen popüler fotoğrafçı, verdiği demeçte şunları söylüyor:

Sık sık uzun bir yürüyüş yapmanız gerekiyor ve buzullara ulaştığınızda bile onu bulamama ihtimaliniz var. Buz mağarasına ilk yaklaştığımda, buzulun ağzı önümüzde üç ila beş katlı bir bina kadar yüksek duruyordu. Huşu içindeydim, kelimeler için kayboldum. Fotoğraf makinemi aldım ve çekmeye başladım. Yaşamak için ne güzel bir zaman diye düşündüm! Güneşli bir günde giderseniz, ışığın buzda parıldadığını ve bu heyecan verici mavi rengi yarattığını görebilirsiniz. Bazen şanslıysanız buz mağaralarının içinde paten bile yapabilirsiniz.

Kendine özgü şekil ve formları ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu mağaralardan bazılarını görmek için galerimize göz atabilir, büyüleyici bir estetiğe sahip daha fazla görsel için Stanley Aryanto’nun Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Stanley Aryanto Ice Caves Photography Gallery