Çekici İnsanların Özellikleri

09.08.2022 / Moda / Magazin / Çevre

Bazı insanlar girdikleri her ortamda tüm dikkatleri üzerine çeker. Davranışları ve tavırları her zaman hayranlık uyandırır.

Çekici İnsanların Özellikleri

Yürüme, hareket etme ve konuşma biçimleri ile tek kelimeyle muhteşem olan insanlardan gözlerinizi alabilmek mümkün olmaz.

Onlarda farklı ve doğuştan gelen bir çekicilik vardır. Bu tür insanlar genellikle herkesin dikkatini çeker ve herkes onlara büyük ilgi duyar.

Karşı konulamaz davranışları sayesinde her girdikleri ortamın gözdesi olmayı başarırlar. Peki, insanları çekici gösteren özellikler nelerdir? İşte onlardan bazıları...

Çekici olarak tanımlanan bu insanların özellikleri hep merak edilir.

İşte göz kamaştıran ve çekici olan kişilerin özelliklerinden bazıları...

1. Hayata Karşı Hevesli

Yaşadıklarından bağımsız olarak, yaşam için şevk gösteren insanlar, günlük yaşamın sıradan meselelerine karşı büyülenmiş ve acınası olanlardan daha çekici görünürler.

2. Neşe Ve Keyif Verir

Çekici insanların ortak özelliği neşe dağıtmalarıdır. Kimse çevresinde sürekli olarak negatif ve aksi bir insan istemez ve hiçbir şey bir karamsardan daha az çekici değildir.

Bu nedenle çekici insanların en büyük özelliği gülümsemeleri ve gülümsetmeleridir.

Hayatınızı aydınlatan ve geleceği sonsuz fırsatlarla dolu gören insanların etrafında olmak, kendinize olan inancınızı artırabilir ve bilinmeyene olan korkunuzla yüzleşmenize yardımcı olabilir.

3. Sınırlarını Ortaya Koyar

Çekici insanlar, yeri geldiği zaman hayır demesini bilir. Genellikle hayata karşı hevesli ve iyimser olsalar da kendi sınırlarını bilirler ve kırmızı çizgileri vardır. 

Hayata karşı daha dengeli bir tavır takınırlar.

4. Esprili Ve Sıcakkanlıdır

Sıcakkanlı insanlar her daim daha çekicidir.

Harika bir mizah anlayışına sahip olmak, etrafta olmayı çok daha eğlenceli hale getirir. 

Unutmayın: hayatı çok ciddiye almak büyük bir moral bozucu olabilir.

Ortamı hafif tutmak ve küçük konuşmalarla ilgili aptallığın farkında olmak daha iyidir. Hava durumuyla ilgili konuşmayı zarif bir şekilde bitirin ve daha anlamlı konulara geçin; işleri hafif ve iyimser tutun.

5. Gizemli Bir Havaları Vardır

Çekici insanlar her sırrını hemen açık etmez. Onların her daim keşfedilecek gizemli bir yönleri vardır ve en önemlisi bunu çekici olmak için yapmazlar bu onların doğal çizgilerinin bir parçasıdır. 

6. Başkalarıyla İlgilenmezler

Çekici insanlar, insanlar hakkında konuşmak yerine olaylar hakkında konuşurlar. Başka insanlara değil kendilerine dönük yaşarlar. 

Kimsenin ne dediğini fazla umursamazlar. Bu onların daha çekici görünmesini sağlar. 

7. Kendilerine Değer Verirler

Çekici insanların en güzel ortak özelliklerinden biri kendilerine değer vermeleridir. 

Bu onların mutsuz oldukları bir ortamdan hızla uzaklaşmalarını sağlar. 

8. Kişisel Bakımlarına Özen Gösterirler 

Çekici insanlar her daim bir şekilde bakımlı ve iyi görünürler. Bunun nedeni de kendilerine verdikleri değerdir. 

9. Duygusal Zekaları Güçlüdür

Çekici insanların bir diğer özelliği de zeki olmalarıdır. Doğru yerde doğru şekilde konuşmak, kendini net ifade edebilmek en belirgin özellikleridir. 

Onlar duygusal zekalarıyla dikkat çeker, empati yapmayı bilirler. 

10. Kendilerini Akışa Bırakırlar 

Akışa ayak uyduramayan insanlar genellikle daha az çekici olarak algılanır. Bu yüzden daha esnek ve kendiliğinden olun! 

Çekici insanlar gerektiğinde kendilerini akışa bırakmayı bilirler. 

11. Dik Durmak

İnsanlar kendinden emin bir duruşla, yani göğüsleri yukarıda ve omuzları geride olarak dik durduğunda, insanların karşı konulmaz bulduğu çok çekici ve basit bir görünüm verir. Eğer çekici olmak istiyorsanız duruşunuzu değiştirin.

12. İyi Bir Gece Uykusu

Bu garip bir keşif gibi görünebilir, ancak iyi bir gece uykusu uyuyan kişi daha çekici görünüyor. Uykusuz olduğunuzda yorgun ve bitkin görünürsünüz, ancak yeterince uyuduğunuzda çok daha iyi görünebilmeniz mümkün.

Bu sebeple çekici biri olmak istiyorsanız mutlaka uyku düzenine dikkat etin. Her gün dinlenin ve dinamik olarak insanların karşısına çıkın.

13. Sakin Olmak 

Sakin bir zihin yapısına sahip olan kişiler daha fazla dikkat çekiyor. Her durumda tartışma çıkaran ya da gerginlik yaratan kişilerle iletişim kurmak zor oluyor.

İnsanlar çabuk sinirlenen ve soğukkanlılığını koruyamayanlardan uzak durmak isteyebilirler. Bu sebeple her zaman sakinliğinizi koruyarak hareket etmeniz gerekiyor.

14. Etkileyici Koku

İnsanların karşı konulmaz görünmesinin en önemli nedenlerinden biri güzel kokular oluyor. Kokular insanları çekmek için mükemmel bir iş çıkarır. Çünkü insanlar kokulara ve parfümlere bağımlı hale gelirler. Afrodizyak etkili bir parfüm sizi karşı koyulmaz biri yapabilir.

15. Sohbetler

Etkileyici ve güzel konular bulup entelektüel konuşmalar yapabilen bir kişi, insanların dört gözle beklediği bir özelliktir.

Birçok insan zekayı son derece çekici bulur. İnsanların biriyle entelektüel ve akıllıca konuşmalar yapabilmeleri için kendilerini geliştirmeleri gerekir. Güncel konuları takip ederek, kitap okuyarak ve daha fazla sosyalleşerek insanları etkileyen sohbetler bulabilirsiniz.

16. İletişim Ve İfadeler

İnsanlar gerçekten iyi bir sohbet edebilen insanlar tarafından etkileniyorlar. Etkili iletişim kurma yeteneğine sahip bir kişi, bazı insanlara uyum sağlamak için çok çabalıyormuş gibi görünmeden dayanılmaz görünebilir. Bu zahmetsiz hareket, insanları cezbetmek için harika bir yol olabilir.

17. Herkese Saygıyla Yaklaşırlar

En önemli müşterileriyle konuşurken de, içki siparişi verirken de çekici insanların son derece saygılı olduklarını görürsünüz. Kendilerinin kimseden daha üstün olmadıklarını düşündükleri için herkese karşı saygılı bir üslup takınırlar.

18. Platin Kuralını Benimserler

Altı kural herkese aynı şekilde davranmayı gerektirir. Bu kurala göre, herkes başkalarıyla aynı muameleye maruz kalmak ister. Ancak bu yanlış olabilir. Neticede insanların birbirinden büyük farklılıkları olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Eğer insanların birbirinden farklılıkları varsa, bu farklılıklar onlara yapılan muameleye de yansımalıdır.

Buna karşın Platin kuralı, her insana özel muamele yapmayı ilke edinir. Daha doğrusu Platin kuralı, herkese istediği şekilde davranmayı daha doğru bir şey olarak kabul eder. Çekici insanlar, başkalarını tanıma konusunda birer uzman oldukları için, kime karşı nasıl davranacaklarını iyi bilirler ve Platin kuralını çok iyi bir şekilde uygularlar.

19. Kısa Konuşmalarda Etkilidirler

Normalde bir insana kısa bir konuşma için yaklaştığınızda, o insanın beyni kendini otomatik pilota alır ve size son derce mekanik cevaplar vermesini sağlar. Neticede, konuşmanız kısa ve soğuk geçer, aranızda herhangi bir duygusal etkileşim olması imkansız hale gelir. Ancak çekici insanlar, bu kısa konuşmalarda kelimeleri daha farklı seçerler, soruları daha farklı sorarlar. Böylelikle yaptıkları konuşma ayaküstü bile olsa, karşılarındaki insanla bağ kurmayı ve duygusal etkileşime girmeyi başarırlar.

20. Sadece İnsanlara Odaklanırlar

Çekici insanlar çevrelerindeki insanlara karşı gerçek bir samimiyet gösterirler. Neticede kendilerini düşünmek için çok fazla zaman harcamazlar. Başkalarının kendilerini ne kadar sevdiğine de odaklanmazlar. Bunların yerine, diğer insanları düşünmeyi, onlara odaklanmayı tercih ederler.

Eğer siz de bu şekilde olmak istiyorsanız, akıllı telefonunuzu bir kenara koyun ve çevrenizdeki insanlara ilgi göstermeye başlayın. Ne cevap vereceğinize değil de, onların ne söylediğine odaklanın. Daha fazla konuşmaları için onlara sorular yöneltin. Başkalarının sizi önemsemesini istiyorsanız önce siz onları önemseyerek işe başlamalısınız.

21. Kendilerini Çok Fazla Zorlamazlar

Çekici insanlar, ne kadar zeki olduklarıyla alakalı hikayelerle konuşmaları sürekli domine etmezler. Böbürlenmek onların sahip olduğu dürtülerden değildir. Hatta bu tip insanların ne kadar itici olabileceğini de iyi bilirler.

22. Gerçekler Ve Düşünceler Arasındaki Farkı İyi Ayırt Ederler

Çekici insanlar tartışmalı konularda son derce dikkatli ve dengeli hareket ederler. Fikirlerini ifade etmekten kaçınmazlar ancak bunun kendi fikirleri olduğunu ve tartışılmaz gerçekler olmadığını özellikle belirtirler. Politika, küresel ısınma gibi genel konulardan konuşurken başkalarının da kendileri gibi fikirlere sahip olduğunu bilirler ve buna göre hareket ederler.

23. Özgündürler

Çekici insanlar sadece oldukları gibi hareket ederler. İnsanlar da özgün olanların cazibesine çok çabuk kapılabilirler. Özgün olanlara daha fazla güvenilir çünkü onlar numara yapmayı sevmezler.

24. Dürüsttürler

Dürüst olmak çok basit bir kavramdır ancak uygulaması zor olabilir. Çekici insanlar dürüst olduklarını belli etmek için her şart altında doğru olanı yapmak isterler. Bu onlara zarar bile verse, doğru olandan şaşmazlar.

25. Gülücükleri Eksik Olmaz

İnsanlar içgüdüsel olarak karşılarındaki insanın davranışlarından etkilenirler ve onun gibi hareket ederler. Eğer başkaları tarafından çekici bulunmak istiyorsanız, onlara karşı gülümseyin. Bu durumda karşınızdaki insanda size karşı gülümseyecektir ve aranızda bir etkileşim oluşabilir.

26. Ellerinden Gelenin En İyisini Yapmaya Çalışırlar

Bakımlı olmak ve gösterişli olmak arasında ciddi bir fark bulunuyor. Çekici insanlar bakımlı ve temiz olurlar ancak gösterişten de kaçınırlar. Mesela evlerine bir misafir gelecekse, o kişiye olan saygılarından evi temizleyebilirler. Ancak bunu yaptıktan sonra, üzerine daha fazla düşünmezler.

27. Hayatı Sevmek İçin Muhakkak Bir Sebep Bulurlar

Çekici insanlar pozitif ve tutkulu olurlar. Hayattan sıkılmayacakları gibi, başkalarının zevk almadığı kadar ondan zevk alırlar. Hayat yaşanması gereken bir macera gibi bakarlar.

Tabii ki onların da hayatta büyük problemleri olur. Ancak bu insanlar sorunlarına çözülemeyecek gibi yaklaşmazlar. Sadece yaşamlarının önündeki geçici engeller olarak görürler. Kötü bir gün yaşadıklarında bunu çok büyütmezler ve ertesi günün daha iyi olmasını umut ederler.