Dünyadaki En Güvenli Ülkeler ve Şehirler

18.1.2019 / Seyahat / Çevre

Dünyadaki en büyük kullanıcı veritabanıyla, pek çok bölgesel analiz çıkaran Numbeo Portalı, 2019’un en güvenli 50 ülkesini listeledi.

Dünyadaki En Güvenli Ülkeler ve Şehirler

Toplamda 319 ülkenin analizlerinin çıkartıldığı listede, en güvenli ülkeler listesinde ilk beşte Danimarka, İsviçre, Finlandiya, Avustralya ve Avusturya bulunurken, en güvenli şehirler listesinin ilk beşinde Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi, Katar’ın başkenti Doha, Kanada’nın en büyük ikinci şehri Quebec City, Japonya’dan Osaka ve Tayvan’ın başkenti Taipei yer aldı.

en güvenli şehirler listesinin ilk sırasında Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi yer aldı

Listenin sonunda yer alan Mısır, İran, Kazakistan, Vietnam ve Brezilya tehlikeli olarak görülen ülkelerden bazıları olarak raporlandı. Özellikle Brezilya’nın çoğu bölgesinin tehlikeli olarak görülmesi dikkat çekti. Yine de dünyanın en tehlikeli şehri olarak Venezuela’nın başkenti Caracas görüldü.

Ekonomik durum, nüfus politikası, sağlık imkanları, güvenlik olanakları, askeri durum vb. pek çok başlığın analizinin çıkarıldığı listede Türkiye ise ilk 50 ülke arasında 44.cü sırada bulundu. Ülkemizden iki şehrin girdiği “en güvenli şehirler listesi”nde Eskişehir 11. sırada, Bursa ise 30. sırada yer aldı.

Numbeo Portalı’nın 2019 için hazırladığı “en güvenli 50 ülke” ve “en güvenli 50 şehir” listesini aşağıda inceleyebilirsiniz:

dünyanın en güvenli ülkeleri sıralaması, dünyanın en güvenli ülkeleri 2019, dünyanın en güvenli ülkeleri sıralaması 2019, dünyanın en güvenli ülkeleri listesi, dünyanın en güvenli ülkesi, dünyanin en güvenli ülkeleri

dünyanın en güvenli şehirleri 2019, dünyanın en güvenli şehirleri Eskişehir, dünyanin en güvenli şehirleri, dünyanın en güvenli şehri Eskişehir, dünyanın en güvenli şehirleri türkiye, dünyanın en iyi şehirleri bursa, dünyanın en iyi şehirleri sıralaması