Dünyayı Ardında Bırak

18.12.2023 / Sinema / Eğlence

Bir anda gerçekleşen siber saldırının sonucunda dünya genelinde tüm elektrikler kesilir ve elektronik cihazlar devre dışı kalır.

Dünyayı Ardında Bırak

Orijinal adı “Leave The World Behind” olan film, Netflix orijinal filmi olarak sinemaseverlerle buluştu.

Sam Esmail'in yazıp yönettiği filmin başrollerinde şu oyuncular yer alıyor:

  • Julia Roberts (Amanda)
  • Mahershala Ali (George G.H.)
  • Ethan Hawke (Clay)
  • Myha'la Herrold (Ruth Washington)
  • Kevin Bacon (Danny)

dünyayı ardında bırak

8 Aralık 2023 itibarıyla Netflix platformunda gösterime giren film, 25 Ekim 2023'de Amerikan Film Enstitüsü Festivalinde prömiyer yapmıştı. Filmde eski ABD Başkanı Barack Obama danışmanlık yapmıştır.

dünyayı ardında bırak

Dünyayı Ardında Bırak Filminin Konusu

Amanda, insanlardan iyice sıkılmıştır. Bir gün sabah ailesi ile birlikte bir tatile çıkmaya karar verir. Herkes uyurken, lüks bir villa kiralar. Herkese sürpriz yapan Amanda, ailesi ile birlikte şehir merkezinden uzaklaşarak bir tatile çıkar.

dünyayı ardında bırak

Eğitimci eşi Clay, küçük kızı Rose ve ergenliğe adım atan oğlu Archie ile tatil evlerine yerleşirler. Teknoloji bağımlısı aile, bir anda meydana gelen elektrik kesintisi ile neye uğradığını şaşırır.

dünyayı ardında bırak

Gece geç saatlerde kapıya ev sahibi gelir. Kesinti nedeniyle evlerine geri döndüklerini belirtirler. Her şey bu noktadan sonra başlar. Kısa bir haber bilgisi alan aile, bunun bir siber saldırı olduğunu öğrenir. Şehre geri dönmek için yola çıktıklarında ise başlarına gelmeyen kalmaz.