En İyi Jason Statham Filmleri

8.10.2019 / Sinema / Eğlence

Kariyeri boyunca birçok filmde başrol oynayan usta oyuncu Jason Statham’ın en çok beğenilen filmlerini sizler için listeledik.

En İyi Jason Statham Filmleri

Aksiyon filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Jason Stathom, oynadığı her filmde hayran kitlesini arttırmaya devam ediyor. Jason Statham’ın oynadığı filmlerin hepsi güzel olduğu için en iyiden en kötüye gibi bir sıralama yapamıyoruz. Aşağıdaki listede bulunan filmlerin hepsi aslında birinci sırada yer alıyor.

Spy

Senaristliğini ve yönetmenliğini Paul Feig’in üstlendiği Spy filmi, 2015 yılında beyaz perdeye çıktı.

CIA’de masa başı çalışan Susan Cooper, aynı zamanda en kritik operasyonları başarıya ulaştıran gizli bir kahramandır. Susan’ın partneri Bradley ve CIA’in en gözde ajanlarından Rick Ford’un kimlikleri ifşa olunca Susan ilk defa masa başından kalkıp sahaya iner. Sahadaki ilk görevinde kendisini kanıtlaması gerekir.

 

Mekanik

Simon West’in yönetmenliğini üstlendiği başyapıt olan Mekanik filmi, 2011 yılında beyaz perdeye taşındı.

Olası düşmanlarını yok eden yeraltı suç örgütünün en iyi suikastçılarına mekanik deniyor. Arthur Bishop ise hızlı, temiz ve profesyonelce iş çıkardığı için mekanik adını alıyor. Bishop, baba mesleğini yaparken yalnız olmanın yükünü de sırtında taşımaya başlıyor.

 

Mekanik 2: Suikast

Yönetmenliğini Dennis Gansel’in üstlendiği Mechanic: Resurrection filminde Jason Statham’a Jessica Alba ve Tommy Lee Jones’da eşlik ediyor.

Dünyanın en tehlikeli kiralık katili olan Arthur Bishop, kanlı geçmişi geride bırakmak ister. Sadece sevdiği kadın ile sakin bir hayat geçirmek isteyen Bishop, düşmanlarının oyununa gelir ve dünyayı dolaşarak üç imkânsız suikast gerçekleştirmek zorunda kalır.

 

Hızlı ve Öfkeli 7

2015 yılında vizyona giren serinin yedinci filminde Jason Statham, shaw karakterini canlandırmaktadır. Chris Morgan tarafından yazılan filmin yönetmenlik koltuğunda ise James Wan oturuyor.

Hız, arabalar, soygun, aksiyon gibi temaları içerisinde barındıran Hızlı ve Öfkeli serisinin yedince filmin Vin Diesel, Dwayne Jhonsan ve Jason Statham karşı karşıya geliyor.

Serinin yedinci filminde Hızlı ve Öfkeli ekibi, İngiltere’den gelen intikam planından habersiz hayatlarına devam ediyorlar. Shaw, kardeşi Owen’ın intikamını almak için İngiltere’den yola çıkmıştır. Shaw, Toreto ailesinin yaşadığı eve havaya uçurduktan sonra olaylar başlar.

 

Hızlı ve Öfkeli 8

Hobbs ve Shaw’ın hikayesinin anlatıldığı serinin sekizinci filminin yönetmenliğini David Leitch yapıyor.

Birbirine düşman olan Hobbs ve Shaw, insanları tehlikeye sokan bir güce karşı ittifak olup beraber savaşmak zorunda kalırlar. Büyük bir biyolojik tehlikeye karşı birleşen ajan Luke hobbs ile İngiliz elit askeri Deckard Shaw, dünyayı tehlikeye sokan Brixtan’ı yenmek zorundadırlar.

 

Wild Card

William Goldman’ın romanından esinlenerek yapılan Wild Card filmi, 2015 yılında beyaz perdeye giriş yaptı. Yönetmenliğini Simon West’in üstlendiği filmin senaryosunu Goldman hazırlamıştır.

Eski ve usta kumarbazlardan Nick Wild, alışkanlıklarını bir kenara bırakıp yeni bir hayata başlamak ister. Güvenlik görevlisi ve koruma olarak iş hayatına başlayan Wild, hayatına bu şekilde devam etmeye çalışır. Hayattaki tek prensibi ise silah ya da benzeri herhangi bir nesneyi kullanmamak olan Wild, yakın arkadaşı bir çete tarafından öldüresiye dövülünce eski hayatına bir anda dönüş yapar.

 

Parker

Jason Statham, Parker karakteri ile bir hırsız olarak karşımıza geçiyor. 2013 yılında vizyona giren filmin senaristliğini John J. McLaughlin ve yönetmenliğini de Taylor Hackford üstleniyor.

Bilinen hırsızlardan çok farklı olan Parker, ahlaklı, fakire bulaşmayan bir hırsız. Parker sadece zenginlerden çalıyor. Parker mecbur kalmadıkça kimsenin canını yakmıyor. Kan dökmeyi hiç sevmeyen Parker’a ekip arkadaşları tuzak kurunca olaylar gelişmeye başlıyor.

 

Meg: Derinlerdeki Dehşet

2018’de vizyona giren filmin yönetmenliğini Jon Turteltaub üstleniyor. Film, tarih öncesinden kalma bir canavarı durdurmaya çalışan Jonas Taylor’ın hikâyesini anlatıyor.

Uluslararası deniz altı gözlem programına ait bir sualtı gemisi, soyunun çoktan tükenildiğine inanılan bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Hasar alan sualtı gemisi, mürettebatı ile Pasifik Okyanusu’nun en derin yerinde kalmıştır.Cin okyanus bilimsici mürettebatı kurtarmak için Jonas Taylor ile anlaşır. Jonas Taylor ise 23 metrelik Megalodon’u aşıp mürettebatı kurtarmak için göreve başlar.

 

Tetikçi

2006 yılında vizyone giren filmin yönetmenliğini Mark Naveldine ve Brian Taylor üstleniyor.

Chev Chelios, bir adamın hayatta kalabilmek için neler yapabileceğini tüm dünyaya gösteriyor. Chelios’un kalbi düşmanı Verona tarafından çalınır. Chelios ise kalan son bir saatlik ömründe hayatta kalmayı başarıp kendisini tedavi ettirebilmek için her yolu deneyecektir.

 

Tetikçi 2: Yüksek Gerilim

2009 yapımı filmin yönetmenliğini Mark Neveldine ve Brian Taylor ikilisi üstleniyor.

Chev, esir düştüğü çeteden kaçmayı başarır. Fakat bu bir kurtuluş değil, aksine büyük kovalamacanın başlangıcıdır. Meksika çete lideri El Huron ile Çin suç örgütü lideri Poon Dong, Chev’in peşine düşer. Hayatta kalmak için her yolu kullanan Chev için aksiyon ve macera hiç bitmeyecek.

 

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana

2000 yılında çekilen filmin yönetmenliğini Madonna’nın eski eşi Guy Ritchie üstleniyor.

Film bir arkadaş grubunun başından geçenleri anlatıyor. Eddy, Bacon, Tom ve Soap uzun yıllardır arkadaşlardır. Kumarda yüklü miktarda para kazanmak için yaptıkları dâhice plan ile aralarında topladıkları 100 bin pound ile aralarında en iyi kumarbaz olan Eddy’i önemli bir oyuna gönderirler. Fakat planlar tutmaz ve para kaybedilince Eddy’de mafyaya borçlanır. Dört arkadaş ise şimdi bu parayı demek zorundadırlar.

 

Taşıyıcı 1

2002 yılında vizyona giren serinin ilk filminin yönetmenliğini Corey Yuen üstleniyor. Film bir taşıyıcının başına gelenleri konu alıyor.

Eski asker olan Frank Martin, başarılı bir dövüşçü ve savaşçıdır. Fakat artık karmaşadan uzak durmak isteyen Frank Martin, yakın arkadaşı olan Fransız komisere hayatı ile ilgili bazı yalanlar söylemektedir. İnsan ya da paket taşıyarak hayatını sürdüren Frank, işini oldukça ciddi yapmaktadır. Kendi kuralları olan Frank, bir gün bir iş alır ve hayatı o andan itibaren değişir.

 

Taşıyıcı 2

2005 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Louis Leterrier üstlenmiştir.

Eskiden özel kuvvetlerde çalıştığı için şuanki işinde de çok iyi olan Frank Martin, Miami sahillerinde sıradan ve sakin bir hayat sürmek ister. Ancak geçmiş hayatı pek de peşini bırakacak gibi durmuyor. Zengin bir ailenin çocuğunu okula götürüp sağ salim geri getirmekle para kazanan Frank Martin, ailenin düşmanlarına karşı çocuğu korumaya karar verir. Tehlikeli sularda yüzen Frank, hem çocuğu hem aileyi hem de tüm dünyayı kurtarmak zorundadır.

 

Taşıyıcı 3

2008 yılında vizyona giren serinin üçüncü filminin yönetmenliğini Olivier Megaton üstleniyor.

Ukrayna Çevre Koruma Ajansı’nın başkanı Leonid Vasilev’in kızı yasa dışı iş yapan bir örgüt tarafından kaçırılır. Örgüt kızı kaçırma görevinde Frank Martin’i kullanmak istese de Frank görevi kabul etmez. Arkadaşına verilen görev, bir anda Frank’ın üzerine kalır ve kendisini bileğinde bir patlayıcı ile arabanın içerisinde bulur. Vasilev’in kızı olan Odessa ile araba turuna çıkan Frank’ın işi hiç de kolay olmayacaktır.

 

Blitz

Elliot Lester tarafından yönetmenliği üstlenilen film 2011 yılında beyaz perde de sevenleri ile buluştu.

Başarılı ve sert polis olan Tom Brant, şehre korku salan Britz adlı seri katili yakalamak ile görevlendirilir. Olaylar geliştikçe hazırlanan raporlar doğrultusunda hedefte kendisinin olduğunu anlayan Tom Brant, olayları çözmek için her yolu dener.

 

Ölüm Hattı

2004 yapımı filmin yönetmenliğini David R. Ellis üstleniyor.

Ryan’ın telefonu çalar. Ekranda gördüğü numara ise hiç tanıdık değildir. Telefonun öbür ucunda yer alan kişi de tanık değildir. Korkmuş bir şekilde telefonda yardım isteyen kişi Jessica Martin adında bir kadındır. Kadını kurtarmak isteyen Ryan ise başına gelecek dertlerden habersizdir.

 

Hummingbird (Çılgın Joe)

Steven Knight tarafından yönetmenliğinin üstlenildiği film, 2013 yılında beyaz perdeye çıktı.

Afkanistan’da yaşadıklarından sonra kendisini Londra sokaklarında bulan Joey Jones, geçmişini unutmakta kararlıdır. Beladan uzak durmak isteyen Joey Jones, bir çeteden kaçtığı sırada varlıklı bir adamın evine sığınır ve o adamın kimliğine bürünür.

 

Banka işi

2008 yılında vizyona giren The Bank Jop (Banka İşi) isimli filmin yönetmenliğini Roger donaldson üstleniyor. Film gerçek olaydan esinlenerek yapılmıştır.

Londra’da meydana gelen soygundan esinlenilerek yapılan filmde, gizem, skandal ve tehlike en üst boyutlarda yaşanıyor. Alanında oldukça iddialı olan filmin gerçek hikayesi ise 1971 yıllarında Londra’daki bir bankanın kasasını almak için tünel kazan hırsızları konu edinmiştir. Olayın beyaz perdeye yansımasının sebebi ise o hırsızlık olayının faillerinin hâlâ bulunamamış olmasıdır.

 

Cehennem Melekleri

Sylvester Stallone filmin hem yönetmenliğini hem de başrol oyunculuğunu üstleniyor.

Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü öldürmesi için tutulan Cehennem Melekleri adlı ekip, işi aldıktan sonra ülkeye giriş yaparlar. Fakat iş tam da kendilerine anlatıldığı gibi çıkmaz. Olayların içine girmiş bulunan ekip bir daha çıkamaz ve büyük bir ihanet yaşarlar. Aksiyonun hiç bitmeyeceği filmde, ekibi birbirinden zorlu maceralar bekliyor.

 

Cehennem Melekleri 2

İlk filmin aksine bu sefer yönetmenliği Sylvester Stallone üstlenmiyor. Yönetmenliği Simon West üstleniyor. Sylvester Stallone ve Dave Callaham senaryo kısmını üstleniyor.

Cehennem Melekleri ekibinin bu filmdeki olayları kişisel sebeplerden dolayı oluşuyor. Ekip içerisinden bir kişi ölünce mesele daha da büyüyor.

 

Cehennem Melekleri 3

2014 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Patrick Hughes üstleniyor. Senaryo ise Sylvester Stallone, Creighton Rothenberger ve Katrin Benedikt tarafından hazırlanıyor.

Cehennem Melekleri ekibinin bu seferki görevleri tehlikeli bir silah tüccarının peşine düşerek elindeki çok güçlü silahın yanlış ellere geçmesini engellemektir. Ekibi bekleyen şaşırtıcı gelişme ise, düşmanlarının ekip lideri Barney’in eski dostu ve Conrad Stonebank olduğu gerçeğidir. Tek şaşırtıcı gerçek bu değidlir. Barney düşmanını yani eski dostunu aslında yıllar önce de öldürmüştür. O yıllardan beri ölmeyen ve saklanan eski dost şimdi tekrar Barney ve ekibinin karşısına çıkar.

 

Kapışma

Guy Ritchie tarafından yönetmenliği üstlenilen film 2000 yılında beyaz perdeye uyarlandı. Snatch (Kapışma) filminde Jason Statham’a Prad Pitt gibi ünlü isimler de eşlik ediyor.

Suç ve aksiyon tarzı filmler arasında en üst sıralarda yer alan yapım, Londra’nın suçla örülü yer altı dünyasında geçiyor. Bir tarafta çalınan bir elmasın peşinden gidenler diğer tarafta ise boks dünyasının illegal işleri ile uğraşan mafya...

 

Koruyucu

2012 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Boaz Yakin üstleniyor.

10 yaşlarında olan Çimli Mei, çok değerli matematik zekâsına sahip. Hiçbir kâğıt ve kalem kullanmadan Çin’deki suç örgütlerinin rüşvet ve haraç verilerini hafızasında tutmaktadır. Çinli suç örgütü kızı Amerika’ya yollayarak arkalarında iz bırakmamak isterler.

Luke Wright ise uzak doğu dövüş sporlarına ilgi duyan ikinci sınıf bir dövüşçüdür. Rus mafyasının şikesini bozunca hayatı değişir. Ruslar ailesini öldürür. Lüke Wright evsiz ve parasız kalır. Luke Wright metroya atlayıp intihar etmeyi planlarken yolları Mei ile kesişir.