En İyi Netflix Filmleri

16.09.2020 / Sinema / Eğlence

Dijital yayın platformları arasında dünya markası olan Netflix’in 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülen en değerli filmlerini listeledik.

En İyi Netflix Filmleri

Türkiye’de olduğu gibi birçok ülkede yayın yapan Netflix, aynı zamanda kendi orijinal filmlerini de çekiyor. Pazar büyük kısmına hitap eden şirket, sinema, dizi, belgesel ve animasyon gibi birçok farklı içerik yayımlıyor.

Roma

Meksiko'nun orta sınıftan ailelerin yaşadığı Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo, ev sahibinin zor günlerinde ona destek olacaktır.

 

Şampiyon

Bold Pilot’un sahibinin kızı, atın bakıcısıdır ve amansız bir hastalığa yakalanır. Halil Karataş ile olan aşk hikâyeleri de burada başlar.

 

To All the Boys I’ve Loved Before

Henüz 16 yaşında olan Lara Jean, hoşlandığı her erkek için mektuplar yazan platonik bir aşıktır. Tüm duygularını kağıtlara aktarmayı seven Jean, o mektupların bir gün sahiplerine postalanması sonucu hayatının şokunu yaşar.

 

Bird Box

Dünya genelinde insanlar intihar etmeye başlamıştır. İnsanlar gizemli bir varlığa baktıkları zaman anında intihar ediyorlar. Malorie ise iki çocuğu ile hayatta kalmaya çalışır.

 

7. Koğuştaki Mucize

Çocuğunu öldürmekten tutuklanan ve kızından ayrı düşen zihinsel engelli bir baba, masumiyetini kanıtlamak için çabalıyor.

 

The Irishman

International Brotherhood of Teamsters adlı işçi sendikasında memur olarak çalışan Sheeran, mafya için birçok suça ortak oluyor ve birçok cinayet işliyor.

 

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu ediyor.

 

 

First They Killed My Father

 

1970’li yıllarda Kamboçya’da yaşayan Loung Ung’un hayatı ülkesinin işgal kuvvetlerince ele geçirilmesinin ardından alt üst olmuştur. Çalışma kampında hayatını sürdüren Loung Ung, babasının da öldürülüşüne şahit olmuştur.

 

Bright

Biri insan diğeri org olan iki polisin hem birbirleri ile uyum sağlaması gerekiyor hem de suçlular ile ortak mücadele etmeleri gerekmektedir.

 

I Am Mother

Hayatında kendisini yetiştiren robottan başka hiç kimsesi olmayan genç kız, yıkıma uğrayan Dünya’da yaşama tutunmuştur. Anne adındaki robot ise bu genç kızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Code 8

Süper güçleri olan insanların dışlandığı bir şehirde hasta annesini bulmak için mücadeleye giren bir işçi, yasa dışı olan yeteneklerini kullanmayı düşünür ve olaylar gelişir.

 

The Ballad of Buster Scruggs

birbirinden farklı 6 öyküyü içerisinde barındıran yapım, iç Savaş döneminde Vahşi Batı’da geçen olayları ele alıyor.

 

The Platform

Hücreli ve katlı bir hapishanede her hücrede iki kişi bulunuyor. Belirli zamanlarda yemek platformu en üst kattan başlayarak aşağıya iner. Platformun kaldığı sürede hücredekiler yiyebildiği kadar yemek yer. Bu yemek mücadelesinin sonunun nereye kadar gideceği belli değildir.

 

Organize İşler: Sazan Sarmalı

İstanbul şehrinde organize işler tam gaz devam etmektedir. Asım Noyan, yıllardır söylediği yalanlar ve çevirdiği oyunlarla insanları dolandırmaktadır. Kimsenin yakalamayı başaramadığı Asım Noyan ve çetesi, bu kez de “sazan sarmalı” olarak adlandırdıkları bir üç kağıda bulaşır.

 

The Old Guard

Yeni bir iş için bir araya gelen paralı asker ekibi, kendileri gibi ölümsüz olan yeni birinin olduğunu keşfederler. Ekip, bir yandan yeni ölümsüzü kendi saflarına katmak için mücadele verirken, diğer yandan kendilerini ele geçirmek isteyenlerle savaşmak zorundadır.

 

Extractiaon

Büyük bir suç baronu hapistedir ve oğlu düşmanları tarafından kaçırılmıştır. Çocuğu kurtarmak için Tyler elinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalacaktır.

 

The King

Prens Hal (Timothée Chalamet), kraliyet yaşantısını kabul etmemiş ve halk ile beraber yaşamaya başlamıştır. Despot olarak adlandırılan kral babasının vefatı sonrasında V. Henry olarak taç giyer ve istemediği hayata zorla da olsa başlamak zorunda kalır.

 

Marriage Story

Film, evli bir çiftin New York'tan Los Angeles'a kadar uzanan boşanma hikâyesini konu ediyor. Boşanmaya karar veren çift, bu süreci kolayca sona erdirmeyi düşünse de işler pek de düşündükleri gibi gitmez. Çocuklarının velayeti işin içine girince, süreç beklediklerinden daha karmaşık bir hal alır.