Huawei Sistemlerini Kullanmayın

21.2.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Huawei sistemlerini kullanan ülkeler ile işbirliği ve bilgi paylaşımı yapmayacağını duyurdu.

Huawei Sistemlerini Kullanmayın

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin Huawei sistemlerini kullanan ülkelerle 'güvenlik endişeleri nedeniyle' işbirliği yapmayacağını belirtti. Konuşmasında stratejik ortaklığında olmayacağını belirten Pompeo, bilgi paylaşımı da yapmayacaklarını belirtti.

Ren Zeingfei

5G Atom Bombası Değil

Amerika’da 'CBS This Morning' programında konuşan Huawei kurucusu Ren Zhengfei, 5G teknolojisinin askeri ekipman ile aynı seviyede değerlendirilmesine karşı çıktığını belirterek, 5G teknolojisinin atom bombası olmadığını dile getirdi.

Donold Trump

Trump 5G’yi ABD’de İstiyor

5G teknolojisini kullandığı için Huawei’ye yaptırım uygulayan Trump, Twitter aracılığı ile ABD merkezli teknoloji firmalarına da mesaj gönderdi. ABD’de 5G ve 6G teknolojilerini görmek istediğini belirten ABD başkanı Trump, Amerikan firmalarınn çabalarını arttırmaları gerektiğini belirtti. Bu yarışta geri kalmamaları gerektiğini elirtirken, teknoloji alanında dünya lideri olmaları gerektiğini yazdı.