Instagram O Paylaşımları Yasakladı

29.10.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Instagram, kullanıcılarının sağlıklarını ve psikolojilerini düşündüğünü belirterek bazı paylaşımların yasaklandığını duyurdu.

Instagram O Paylaşımları Yasakladı

En popüler sosyal medya mecralarından bir tanesi olan Instagram, kullanıcı sağlığına ve psikolojine zarar verebilecek her türlü içerik ile mücadele ettiğini duyurdu. Bu mücadele noktasında da bazı içerikler yasaklandı.

Son zamanlarda sürekli politika değiştiren Instagram, son olarak insan sağlığını ve psikolojini kötü etkileyebilecek “kendisine zarar verme” ya da “intihar” içerikli paylaşımları artık engelledi.

Facebook’un satın alması ile sürekli gelişme gösteren Instagram, bir önceki güncellemesi ile kendisine zarar vermiş kişilerin görüntüleri ile yara görüntülerini keşfette engellemişti. Bu girişimin ardından açıklama yapan Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, 3 ay içerisinde 834 bine yakın görüntü hakkında işlem yapıldığını duyurdu.

Adam Mosseri yaptığı açıklamasında bu tür engellemelerin zorunluluğuna dikkat çekti. 2017 yılında 14 yaşında olan bir genç kız, Instagram da izlediği intihar videosu sonrasında kendisi de intihar etmişti. Bu konu örnek gösteren Mosseri, engellemeler konusunda geç kaldıklarını belirtti.