Jungle Bubbles'ta Fillerle Bir Gece

10.02.2020 / Seyahat / Çevre

Bir sonraki tatilinizde doğa ile etkileşim kurmanın benzersiz bir yolunu arıyorsanız, Tayland'da sunulan yeni bir deneyime hazır olun.

Jungle Bubbles'ta Fillerle Bir Gece

Anantara Altın Üçgen Fil Kampı ve Resort, konuklara doğal ortamlarında dolaşırken geceyi fillerle geçirme fırsatı veriyor. Şeffaf Jungle Bubbles sayesinde, filler normal rutinleri içerisinde dolaşırken ziyaretçiler rahatça konaklayabiliyor.

jungle bubble in thailand 1

Eye In The Sky tarafından tasarlanan iki Jungle Bubbles, yükseltilmiş ahşap güverteler üzerinde duran ileri teknoloji polyester bir kumaştan üretilmiştir. Tamamen klimalı olan 235 metrekarelik odalar sadece filleri izlemek için değil yıldızları gözlemlemek için de çok idealdir. Her baloncukta, yatak odası, oturma odası, duşakabin ve makyaj masası içerir. Konuklar ayrıca Mekong ve Ruak nehirlerine bakan bir tepenin üzerinde yer alan Elephant Camp'in tüm lüks olanaklarından yararlanabilirler.

Bu, sadece Chiang Rai'deki 160 dönümlük fil kampını geliştiren yenilikçi bir deneyim. Golden Triangle Asya Fil Vakfı'nın yanında işletilen tesis, yalnızca orada yaşayan 22 fil için değil, aynı zamanda onlara bakan yerel eğitmenler için de destek ve gelir sağlamaya yardımcı oluyor.

jungle bubble in thailand 2

Tayland sokaklarından kurtarılan ve günlerini doğal alanlarında yaşama fırsatı verilen filler, ayrıca bu tatil köyünde otistik çocuklar için de terapi için kullanılıyor. Çocuklar dışında toplumun da fillerle doğru bir etkileşim içerisinde olan tesis, diğer fil kamplarına da örnek olmayı amaçlıyor.

jungle bubble in thailand 3

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort'un konukları, Jungle Bubble deneyimini isteğe bağlı bir etkinlik olarak satın alabilir ve geceyi gün batımından şafağa kadar geçirdikten sonra sabah otele geri dönebilirler. Fiyatlar iki kişi için gecelik 17.700 Tayland Bahtı'ndan (yaklaşık 570 ABD Doları) başlıyor ve nefis bir yemek sepeti, tam dolu bir mini bar, 24 saat oda servisi ve çay-kahve servislerini de içeriyor.

jungle bubble in thailand 4