Madame Tussauds İstanbul Müzesi

30.11.2021 / Fotoğraf: Yavuz Talha Durdu / Kültür / Sanat / Eğlence

İstiklal Grand Pera binasında dünyaca ünlü yıldızlarla bir araya gelebileceğiniz Madame Tussauds Müzesi sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Madame Tussauds İstanbul Müzesi

Marie Tussaud (1761-1850) tarafından kurulan ve merkezi Londra'da bulunan Madame Tussauds bal mumu heykel müzeleri arasında en kaliteli yapımlardan bazılarını konuk eden İstanbul’da kimler var kimler.

250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markasının İstanbul merkezinde, tarihi ve kültürel şahsiyetlerden, sanat, spor ve siyaset dünyasının önemli isimlerinin olduğu toplamda 66 yıldızla buluşabilirsiniz. İşte isim isim ve sırasıyla görebilecekleriniz:

Üst kat: Bruce Willis, Justin Bieber, Madame Tussauds, Rihanna ve Barış Manço

Alt kat: Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Mevlana Celalettin Rumi, Mimar Sinan, Tansu Çiller, Leonardo da Vinci, Yaşar Kemal, Mozart, Steve Jobs, Sabiha Gökçen, Albert Einstein, Adile Naşit, Demet Akbağ, Tarık Akan, Muhammet Ali, Hidayet Türkoğlu, Rafael Nadal, Maria Sharapova, Yasemin Dalkılıç, Usain Bolt, Mesut Özil, Lionel Messi, Neymar, Arda Turan, Shell, Michael Jackson, Neşet Ertaş, Demi Lovato, Zeki Müren, Edis, Madonna, MFÖ, Murat Boz, Müslüm Gürses, Lady Gaga, Aleyna Tilki, Bob Marley, Spider Man, Hakan Muhafız, Will Smith, Steven Spielberg, E.T., Marilyn Monroe, Tom Cruise, Shrek, Jennifer Lawrence, Leonardo Dicaprio, Tolga Çevik, Kerem Bursin, Ayşe Arman, Johnny Deep, Victoria Beckham Brad Pitt, Julia Roberts, Beren Saat, David Beckham ve Angelina Julie

Restorasyonda olanlar: Audrey Hepburn, Kıvanç Tatlıtuğ ve Jackie Chan

Madame Tussauds İstanbul Müzesi Rafael Nadal ve Maria Sharapova

T.C. kimlik kartlarıyla gelen yetişkinlere 109 TL yerine 69 TL, öğrencilere 80 TL yerine 56 TL’ye giriş yapma imkânı tanınan müzede, 31 Aralık’a kadar uygulanan bir kampanya ile de İstanbul Kart’la yapılan ödemelerde totalde 95 TL’ye iki kişi giriş yapabiliyor.

Aynı zamanda biletini online alan kişilere %10 indirim sağlanırken, SEA LIFE Istanbul ve Madame Tussauds İstanbul ortak bileti alanlara 145 TL yerine 131 TL imkanı da sunuluyor. Saat 11:00 itibariyle açılan müze 20:00’a kadar hizmet veriyor fakat en geç 19:00’da giriş yapmanız gerekiyor.

Fakat yine de gitmeden önce görmek istersiniz diye tüm bal mumu heykelleri sizler için derlediğimiz galerimizi ziyaret ederek görebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olmak için Madame Tussauds web sitesini takip edebilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul Müzesi Kimlerin Heykelleri Var Galeri