McCurry'nin Bağı: İnsanlar ve Hayvanlar

21.11.2019 / Kültür / Sanat / Çevre

Efsanevi fotoğrafçı Steve McCurry kırk yıldan fazla bir süredir dünyayı dolaşıyor ve insanlığımızın durumunu imgeleriyle belgeliyor.

McCurry'nin Bağı: İnsanlar ve Hayvanlar

Eğer insanlıktan bahsediyorsak, tarih boyunca insanlar için çok önemli yerler edinmiş ve belirli ikonlar haline gelmiş hayvanları da dahil etmemiz gerekir konuya. İşte McCurry de tam olarak böyle yaptı. Dikkatleri sadece insanlara ve onların davranışlarına değil, aynı zamanda bizi çevreleyen hayvanlara da yöneltti.

steve mccurry photos, steve mccurry fotoğrafları

McCurry’nin hayvanlar, insanlar ve çevreleri arasındaki karmaşık ilişkiye olan ilgisi fotoğrafçılığında oldukça belirgin bir hal aldı. Taschen yayınları tarafından çıkarılan “Steve McCurry/Hayvanlar” isimli kitapta da, hayvanlarla nasıl etkileşime girdiğimize dair ilginç bir bakış sunan sanatçı, imgesel fotoğrafçılık hakkında farklı bir bakış açısı veren bir antoloji sundu.

İnsan ve ona bağlı bir hayvan arasındaki kırılmaz bağdan, risk altındaki hayvanların yürek kırıcı sahnelerine kadar pek çok unutulmaz fotoğraftan oluşan bu kitabı çevrimiçi olarak satın alabilir ve içeriğindeki bazı görselleri galerimizden inceleyebilirsiniz.

steve mccurry animals, steve mccurry book