Midyat Konuk Evi

21.08.2019 / Fotoğraf: Gökhan GÜRLEYEN / Seyahat / Genel

Sıla ve Hercai dizilerinin çekilmesi ile ün kazanan Midyat Konuk Evi, Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor.

Midyat Konuk Evi

3 katlı Midyat Konuk Evi’nde konaklama yapamıyorsunuz. Şu sıralar turistlik merkez olarak kullanılıyor. Giriş 4 TL. En tepeye çıktığınız zaman tüm Midyat ayaklarınızın altında. Manzarası eşsiz güzelliğe sahip.

Midyat Konuk Evi

Fotoğraflayan: Gökhan GÜRLEYEN

Mardin’in Midyat ilçesi, yapıları ve tarihi ile gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Midyat’a gidince de ilk uğramanız gereken nokta Konuk Evi’dir. Midyat Konuk Evi, size eşsiz bir manzara sunacak. Bir tarafınızda Süryani kiliseleri ve taş yapısı ile eski Mardin, diğer tarafta yeni binaları ve betonlaşmış yapısı ile yeni Mardin’i Midyat Konuk Evi’nin tepesinden görebilirsiniz.

Midyat Konuk Evi

Fotoğraflayan: Gökhan GÜRLEYEN

Ayrıca ufuklara doğru baktığınız da size Mezopotamya’nın muhteşem görüntüsünü sunan Midyat Konuk Evi, her katında çekileceğiniz fotoğraflar ile size güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Midyat Konuk Evi

Fotoğraflayan: Gökhan GÜRLEYEN

Midyat Konuk Evi’nden çıkınca dar sokaklarda gezebilirsiniz. Çevrelerde bulunan kafelere oturarak Midyat ya da Mezopotamya manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.