Photoshop'a Font Nasıl Eklenir?

23.10.2020 / Eğitim / Bilim / Teknoloji

Dünya genelinde hem amatör hem de profesyonel grafikçilerin aktif olarak kullandığı Adobe Photoshop’ta bazen fontlar eksik olabiliyor.

Photoshop'a Font Nasıl Eklenir?

Photoshop kullanıcıları, yaptıkları tasarımlarda mutlaka fontları kullanır. Yazdıkları metinleri hazırladıkları görsele uygun bir font ile süslerler. Fakat Photoshop programı sadece bilgisayarda yüklü olan fontları içerisinde barındırır.

İnternette gördüğünüz bir fontu kullanmak istiyorsanız öncelikle o fontu bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz dosya “.rar” ya da “.zip” uzantılı olabilir. Bu dosya üzerinde sağ tıklayıp “Buraya Çıkart” seçeneğini kullanarak arşivden çıkartınız.

Photoshop programına font nasıl yüklenir

İndirdiğiniz fontun uzantısını kontrol ediniz. Photoshop programına font yüklemek istiyorsanız aşağıdaki uzantılara sahip font indirmelisiniz.

  • .oft
  • .ttf
  • .pbf
  • .pfm

Dosya uzantınız da doğru yapmanız gereken son bir şey kalıyor. İndirdiğiniz fontların hepsini seçin ve üzerlerinde sağ tıklayıp “Yükle” ya da “Kur” seçeneğinden hangisi varsa ona tıklayın. Ardından Adobe Photoshop programını kapatıp tekrar açın. Fontunuz yüklenmiş olacaktır.