Saadet Zinciri Dolandırıcısı: Sedat Ocakçı

08.02.2024 / Genel

Yüksek kazanç vaadiyle 2.5 milyar TL’lik vurgun yaparak ortalıktan kaybolan Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, Adana’da yakalandı.

Saadet Zinciri Dolandırıcısı: Sedat Ocakçı

Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, yüksek kazanç vaadiyle 2.5 milyar TL’lik vurgun yaparak ortadan kayboldular. Ancak sonunda Adana'da yakalandılar.

İzmir’de holding sahibi olan ve yüksek kâr vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Adana’da yakalanan Sedat Ocakçı, yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanmıştı.

Ocakçı ve eşinin de arasında bulunduğu dört kişi sağlık kontrolünün ardından İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yapılan araştırmalara göre Sedat Ocakçı’nın, 2019 yılında TSK’dan ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıktı.

Ocakçı Holding sahibi Sedat Ocakçı, yeğeni Siber Güvenlik Uzmanı Salih Han'ın holdinge ait 2 milyar 500 milyon TL'lik soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtığını iddia etmişti.

İddiaların ardından paraları ödeyeceğini söyleyen Sedat Ocakçı’nın bir haftadır ortadan kaybolduğu belirtildi. İnsanlardan aylık yüzde 17’lik faiz verileceği vaadiyle paralar toplandığı ve bu şekilde büyük vurgun yapıldığı öğrenildi.

Drone fabrikası kurma vaadiyle kısa sürede büyüyen ve Çiğli’de holding binası açan Sedat Ocakçı, daha fazla kaçamadan Adana’da İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

sedat ocakçı yakalandı