Şıklık ve Fonksiyon: Doğru Konferans Masası Seçimi

26.01.2024 / Genel

Ofisleriniz için herhangi bir mobilyayı alırken yalnızca işlevine bakmanız mümkün değil. Bunun yanında şıklığını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu yüzden hem fonksiyonel hem de şık ürünlere yönelmeniz şart. Toplantı masaları için de bu kurallar geçerli. Bir yandan herkesin rahatlıkla kullanabildiği bir masa satın alırken bir yandan da ofis dekorasyonunuzu çok iyi şekilde tamamlamış olmanız gerekli.

Şıklık ve Fonksiyon: Doğru Konferans Masası Seçimi

Kaç Kişilik Bir Masa Olacağına Karar Verin!

Ofisiniz için doğru bir toplantı masası alırken dikkat etmeniz gereken bazı etmenler var. Bu etmenlerden kaç tanesini başarıyla sağlayabilirseniz masalarınızı o kadar uzun süre, konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlk olarak bakmanız gereken etmen masaların kaç kişilik olacağı. Buna karar verirken ofis çalışanlarınızın sayısını da göz önünde bulundurmanız gerekli. Her zaman ofisin tamamının bu masanın etrafında toplanacağını düşünmeniz doğru olmayacak. Ancak birkaç kişilik grupların son derece rahat bir şekilde kullanabileceği bir masa olması gerekli.

Bulunduğunuz sektörde bir arada çalışmak önemliyse ve çalışma esnasında bilgisayarlar gibi ekstra cihazlar kullanılıyorsa bu durumda masaların ebatlarının beklenenden daha büyük olması gerekli olacaktır. Pek tabi ki ofisinizin sahip olduğu alan da burada etkili oluyor.

Kaliteli Malzemeden İmal Edilmesi Çok Önemli!

Masaları satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer etmen ise kalite. Toplantı masası tasarımları size harika gelebilir. Çok kullanışlı ve şık bir masa satın alacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu masaların kalitesi yeterli düzeyde değilse vereceğiniz paranın tamamı boşa gidecektir. Kısa vadede masalar deforme olmaya başlar ve bir müddet sonra kullanılamaz hale gelir. Böyle bir durumda tekrardan kaliteli bir masa almak için harcana yapmanız gerekli olacaktır.

Masaların imalatında kullanılan malzemeler kalitesi üzerinde direkt etki yaratıyor. Bu yüzden ilk olarak masanın hangi malzemeden yapıldığını öğrenmeniz gerekli. Bunun yanı sıra masanın mekanik aksamında da kaliteli metallerin tercih edilmesi gerekiyor. Aksi halde masalar kısa sürede sallanmaya ve sonrasında dağılmaya doğru gidiyorlar. Bunun kesinlikle engellenmesi gerekli ve bu da kaliteden geçiyor.

Uzun Ömürlü Masalara Yönelin!

Satın alacağınız toplantı masası modelleri kaliteli malzemelerden imal edilirse ömrü de son derece uzun olacaktır. Ofisinizi kurarken ya da yenilerken aldığınız bu toplantı masaları onlarca yıl, güven içerisinde kullanılabilir. Böylece uzun vadede kazançlı çıkan her zaman siz olursunuz. Tekrardan toplantı masalarına bir harcama yapmanıza gerek olmaz.

Toplantı masalarının sürekli olarak yenilenmemesi ve ofiste hep aynı yerde kalması ofisteki çalışma ortamını geliştirecektir. Her zaman çalışanlar kendilerini iyi hissettikleri bu masada çalışma fırsatını yakalarlar. Bunun yanı sıra daha öncesinde önemli kararların alınmış olduğu bir masanın kullanımı da çalışanları motive edecektir.

Renk Seçiminde Tercih Sizin!

Fonksiyonun yanı sıra şıklığa dikkat etmek de çok önemli. Bu aşamada son derece şık tasarımlara sahip toplantı masalarına ulaşmak mümkün. RMZ Ofis tarafından imal edilip satışa sunulan masalarda muhteşem bir şıklığın sizi karşılayacağından emin olabiliyorsunuz. Farklı tonlarda imal edilen masalar arasından sizin ofisiniz için en uygun olanları seçebilir ve çok zaman geçmeden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz