Takashi Murakami'nin Yeni Sergisi

13.06.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Murakami'nin dehası, çağdaş sanat müzesi The Broad'a “Takashi Murakami: Stepping on the Tail of a Rainbow” adlı gösteriyle geldi.

Takashi Murakami'nin Yeni Sergisi

Ünlü sanatçı, tek bir yaratıcılık türünü aşan bir portföye sahiptir. Güzel sanatlar, moda, anime, manga ve daha pek çok alanda çalışan ve Japonya'nın Andy Warhol'u olarak bilinen Takashi Murakami, gülümseyen çiçek ve Bay DOB gibi ikonik karakterleriyle tanınır.

Müzedeki ilk kişisel sergi olma özelliği taşıyan etkinlik, Murakami'nin kariyerini kapsayan, Broad koleksiyonundan ve ötesinden elde edilen 18 eseri içeriyor. Heykeller, resimler, duvar kâğıtları ve sürükleyici enstalasyon eserlerini, onun görsel dilini ve yıllar içinde nasıl büyüyüp değiştiğini gösteriyor.

Sergide yer alan eserler arasında “Ölüler Ülkesinde Gökkuşağının Kuyruğuna Basmak” adlı devasa tablo da yer alıyor. 2014 yılında tamamlanan 82 fit uzunluğundaki bu çalışma, Shohaku'nun Gunsenzu veya Immortals (1764) adlı tablosundan motifler kullanarak eski bir çalışmayı taklit ediyor.

Serginin en ilgi çekici noktalarından biri, artırılmış gerçeklik. Ziyaretçiler sergideki eserleri Instagram üzerinden görüntülerken, Murakami'nin dijital karakterleri ile karşılaşıyor. 25 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek etkinlikten bazı görüntüleri görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Takashi Murakami yeni sergisi galeri