Whatsapp'ın Yeni Rakibi: BİP

5.10.2018 / Bilim / Teknoloji

Turkcell tarafından pazara sunulan online iletişim platformu BİP, Türkiye’nin ardından dünya pazarına açılma kararı aldı.

Whatsapp'ın Yeni Rakibi: BİP

Bir yıllık süre içerisinde küresel pazarda %70 büyüyen BİP, pazarda emin adımlarla liderliğe yürümeye devam ediyor. İlk olarak ABD’de hizmet vermeye başlayan BİP, ardından İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’nın da bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde de hizmet vermeye başlayacak.

BİP New york

Hedef 25 milyon

Şirketin ilk hedefinin 25 milyon kullanıcıya erişmek olduğu açıklandı. Dünya pazarına açılan BİP, Türkiye’nin de dijital ihracat potansiyeline ciddi bir destek sağlamış olacak.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, konu ile ilgili şu sözleri söyledi.

Türk mühendisleri müthiş işler ortaya çıkarıyor. Bu uygulamalarla birlikte gördük ki bu konuda hiçbir eksiğimiz yok. Sadece BiP değil, fizy, TV+, Dergilik, Lifebox, Yaani ve diğer tüm uygulamalarımızla birlikte bugün 120 milyon indirme rakamını yakaladık. Hedefimiz 3 yıl içinde bu rakamı 1 milyara çıkarmak. Tüm dünyada uygulamayı kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz.

Bugün Avrupa’da yaklaşık 5 milyon Türk yaşıyor. Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran’dan Suudi Arabistan’a, Fas’tan Ukrayna ve Belarus’a, Japonya’dan Brezilya ve Antartika’ya kadar dünyanın dört bir yanında uygulamanın kullanıcısı bulunuyor.