Yürüyen Araba

7.3.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Teknolojinin ilerlemesi ile gelecekte herkes uçan arabalara binmeyi hayal ediyor. Oysa Hyundai yürüyen arabalar üretmeye hazırlanıyor.

Yürüyen Araba

Otomobil üretiminde önde gelen Hyundai, alışılagelmişin dışında bir çalışmaya imza atmış durumda. CES 2019 ile dünyaya duyurduğu Hyundai Elevate modeli yeni araba, diğer otomobillerden farklı olarak tekerleklerini yuvarlamak yerine onlar ile yürümeyi tercih ediyor.

Hyundai Elevate

Hyundai tarafından yapılan bu yeni model aracın yapılış amacı, doğal afetlerde hayat kurtarmak olarak açıklandı. Ayakları yere basan yeni otomobil uçmak yerine tıpkı insanlar gibi yürümeyi tercih ediyor. Hyundai Elevate, engelli yollarda yürüyebiliyor, çukura girebiliyor ve yüksek yerlere tırmanabiliyor. Yüksek manevra kabiliyeti olan Hyundai Elevate, robot teknolojisi ve elektrikli arabaların ortak üretimi olacak.

Hyundai Elevate, sahip olduğu robot bacaklar ile rahatça hareket edebilecek. Ayrıca ayak olarak da tekerleklerini kullanacak olan Hyundai Elevate, normal yol koşullarında tekerleklerini normal amaç için de kullanabilecek.