3 Saniye'de 100 Bin Satış

6.12.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

ABD'nin Çin'e uyguladığı ambargolar yüzünden zor günler yaşayan akıllı telefon devi Huawei, Honor V30 ile rekorları alt üst etti.

3 Saniye'de 100 Bin Satış

Teknoloji devi Huawei'nin alt markası olan Honor, V30 model telefonunu satışa sundu. Telefon ilk 3 saniye de 100 bin satış barajını geçerek tarihi rekor kırdı.

Huawei'nin ABD'den gördüğü ambargo sonrasında birçok alanda zorluk çektiğini biliyorsunuz. Huawei, gördüğü ambargo ile ABD'li şirketlere ürün satamıyordu.

Android işletim sistemli telefon üreten Huawei, Google tabanlı işletim sisteminden dolayı Gmail, Youtube ve Google Play gibi uygulamalara erişim izni alamamıştı. Bu sebepten dolayı da zor günler geçiren Huawei, anavatanı Çin'de oldukça büyüdü ve popüler bir marka haline geldi.

2019 yılı akıllı telefon üreticilerinin üçüncü çeyrek raporları açıklandığında Çin genelinde Samsung'dan sonra ikinci sırada yer alan Huawei, pazarın %18.6’lık kısmına hitap etmişti.

Huawei’nin alt markası olan Honor ise akıllı telefon satışlarındaki artışı devam ettiriyor. Kirin 990 işlemci, 6 / 8 GB RAM, 128 GB depolama ve 4.200 mAh batarya gibi donanım özelliklerine sahip olan Honor V30, satışa çıkmasından sadece 3 saniye sonra 100 bin satış barajını aşmayı başardı.