Dünyanın Seks Başkenti: Köln

23.05.2023 / Genel

Almanya'nın Köln şehri, Lust dergisi tarafından özellikle eşcinseller için 'dünyanın cinsel açıdan en özgürleşmiş şehri' ilan edildi.

Dünyanın Seks Başkenti: Köln

Lust dergisi, gey barları ve LGBT etkinlikleriyle dolup taşan Köln şehrinin 'eşcinseller için cazibe merkezine' dönüştüğünü ve Kölnlüler için 'seksin yeni din haline geldiğini' iddia etti.

Lust'un derlediği listenin ilk 5'inde Köln'ü, ABD'nin Kaliforniya eyaletinin gece hayatıyla meşhur West Hollywood şehri, Hollanda'nın Kırmızı Fener Sokağı, gece kulüpleri ve partileriyle meşhur Amsterdam şehri, İspanya'nın geceleri uyunmayan başken

Köln'ün yıllık 23 LGBT etkinliği, 4 onur festivali, 17 gey barı ve 19 seks dükkanına ev sahipliği yaparak liste başına yerleştiğini dile getiren Lust dergisi:

"Köln, karnavalı ve katedraliyle dünya çapında tanınır. Fakat bu kozmopolit, hoşgörülü şehrin sakinlerinin çoğu için seks yeni dindir. Ren kıyısındaki şehir, özellikle cinsel anlamda gerçek bir özgürlük ve açıklık modeli ve sakinleri, değerlerini paylaşan benzer düşüncelere sahip ziyaretçileri yürekten bağrına basıyor. Eşitlik konusunda ısrar etmek yerine, Köln, herkesin benzersizliğini kutluyor."

Almanya'da eşcinsel çiftler evlenebiliyor, fuhuş yasal ve Almanlar yasal düzeyde ameliyat olmadan cinsiyet değiştirebiliyor. Köln'de şehrin sol görüşlü belediye meclisinin 2010'dan beri bir LGBT ofisi var.

Zaten göçmen şehri olan ve üstüne 2015 sığınmacı krizi göğüsleyen Köln, 2016'da yeni yıl kutlamaları sırasında göçmenlerin 1000'den fazla tecavüz ve cinsel saldırısına yerel yetkililerin kayıtsız kalmasıyla gündem olmuştu.