Epilasyon Hakkında Merak Edilen 5 Bilgi

14.09.2021 / Sağlık / Moda / Magazin

Lazer epilasyon, son zamanların en çok ihtiyaç duyulan ve gelişen teknolojiyle birlikte talebi de artan sektörlerinden biridir.

Epilasyon Hakkında Merak Edilen 5 Bilgi

Daha önce genelde kadınlara uygulanan epilasyon işlemi, bildiğimiz klasik iğneli epilasyon sistemleri ile yapılıyordu. Hem uygulama süresini kısaltan hem de acıyı azaltan lazer epilasyon sistemlerinin ortaya çıkmasıyla kadınlar erkekler bu hizmetten daha fazla yararlanmaya başladılar.

Epilasyon öncesinde ve sonrasında merak ettiğiniz 5 bilgiyi sizinle paylaşıyoruz.

  1.  Öncelikle epilasyonun tıbbi bir tedavi yöntemi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle de alanında iyi bir uzman ve doğru cihaz araştırmasını mutlaka yapmalısınız.
  2. Epilasyon büyük oranda kalıcıdır. 4-6 seans sonrasında tüylerde %92 oranında azalma olur. Tüyler daha ince ve açık renkli hale gelir. Bu azalma yıllarca sürer.
  3. Tedaviden önceki hafta içinde ağda, sir ağda ve cımbız gibi yöntemler kullanmayın. Çünkü epilasyonun etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da epilasyonun etkisini azaltır.
  4. Tedaviden bir gün önce veya tedavi sabahı tıraş olun veya tüyleri kesin. Bu yol deriyi daha az hassas kılar.
  5. Epilasyonda en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi ise hamilelere, cilt enfeksiyonu gibi sorunu olanlara, kanser ve şeker tedavisi görenlere, ışığa ve güneşe alerjisi olanlara, sara hastalarına, kalp pili kullananlara, uygulama bölgesinde varis ya da uçuk olanlara epilasyon tedavisi uygulanamayacağını bilmenizdir.