Evlenince Yapılacak 10 Şey

19.11.2019 / Eğlence / Genel

Sevgililik sürecinden sonra evlenmeye karar veren çiftler, evlendikten sonra monoton bir hayat yaşama korkusu içerisine girebilirler.

Evlenince Yapılacak 10 Şey

Günümüz de evlenen çiftler günlerinin büyük kısmını evde baş başa geçirmeyi planlar. Oysaki evlenince eşiniz ile birlikte yapacağınız çok güzel aktiviteler var. Bu aktiviteler hem eğlenin hem de gününüzü dolu dolu geçirin.

Çalışan eşler için günlük hayat evden işe, işten eve giderek geçerek. Hafta sonu da gelince evde dinleneyim derken bir bakmışsınız ömür bomboş geçmiş. Şimdi size sunacağımız aktiviteler ile zamanınızı çok güzel geçirmenizi sağlayacaksınız.

kitap alışkanlığı

Kitap Alışkanlığı Edinin

Eşiniz ile birlikte kendinize kitap okuma günü ya da kitap okuma saati belirleyin. O gün ya da saat geldiğinde sadece kitap okuması yapın. Kitap bitince de birbirinize kitabı anlatın. Hem genel kültür seviniz gelişsin hem de eşiniz ile düzenli bir aktiviteniz olsun.

yeni oyunlar keşfedin

Yeni Oyunlar Keşfedin

Evde yapabileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden bir tanesi de oyun oynamaktır. Öyle saklambaç gibi oyunlar değil. Mesela play station oynayabilirsiniz. Tavla ya da uno gibi kart oyunlarını da tercih edebilirsiniz.

yemek yapmak

Birbirinize Yemek Yapın

Evli çiftlerin birbirlerine yemek yapmaları bazen eğlenceli bir hal alabilir. Mesela sabahları herkes krep yapar ama eşinize sürpriz yapmak istiyorsanız o krep ile daha farklı kahvaltılar hazırlayabilirsiniz. Ya da şeklini değiştirip kalp şeklinde krepler hazırlayabilirsiniz.

aile ziyaretleri

Aile Ziyaretlerini Atlamayın

Bekâr olduğunuz dönemlerde zaten aileniz ile yaşadığınız için aile ziyaretinin verdiği güzelliği sadece evlenince anlayacaksınız. Çünkü ailenizin yanına artık bir aile olarak gideceksiniz. Özellikle bayramlarda yapılan aile ziyaretleri daha eğlenceli olacak. Bir de kalabalık bir aileniz var ise bayram sabahı kahvaltıları daha güzel olur.

tatil planı

Tatil Planı Yapın

Aile olduktan sonra tatil hayali yapmanız çok normaldir. Evli her çift gibi siz de gezip dolaşmak istersiniz. Bol bol kültür turları yapmaktan geri kalmayın. İmkânınız varsa dünya turu bile yapabilirsiniz. Memleketinizden uzak yaşıyorsanız, mutlaka memleket ziyareti yapmalısınız. Bir de eşiniz ile memleketleriniz farklı ise iki tatil planınız hazır demektir.

film geceleri düzenleyin

Film Geceleri Düzenleyin

Her evli çift gibi kendinize film günü belirleyin ve o gün geldiğinde film izleyin. Hatta bunu daha eğlenceli yapabilirsiniz. Mesela sırayla film seçersiniz. Bu sayede eşler sevdikleri filmleri birbirlerine izletmiş olurlar.

pikniğe gidin

Pikniğe Gidin

Hafta sonları eşinizi ve yakın dostlarını alıp pikniğe gidin. Piknik de mangalınızı yakın ve güzel güzel börekleri masaya serin. Piknik için yemek haricinde yanınızda aktivite yapmanızı sağlayacak materyaller de getirin. Bir top ya da oyunlar getirerek pikniğinizi daha heyecanlı hale getirebilirsiniz.

dışarıda yemek yiyin

Dışarıda Yemek Yiyin

Eşiniz ile ayda bir bile olsa mutlaka çıkın dışarıda yemek yiyin. Dışarıda derken dost ya da akrabalardan bahsetmiyoruz. Gidin bir restoran da yemek yiyin. Hatta Pazar günü dışarıya çıkın ve biraz yürüyüş yapın. Gezin ve dolaşın. Yemeğinizi de yedikten sonra evinize dönebilirsiniz.

arkadaşlarınızı evinize çağırın

Arkadaşlarınızı Evinize Çağırın

Çok yakın olduğunuz dostlarınız mutlaka vardır. O kişileri ara sıra eve çay – kahve içmeye çağırın. Yanına da güzel bir kek yaptığınız zaman sohbet bitmek bilmez. Hem bu sayede eşiniz de sizin dostlarınız ile tanışmış olacaktır.

çocuk yapmaktan korkmayın

Çocuk Yapmaktan Korkmayın

Çocuklar evin neşe kaynağıdır. Belki birkaç sene düşünmeyebilirsiniz. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ama mutlaka evliliğinizi çocuk ile taçlandırın. Fakat çocuk yapmadan önce çocuklara bakabilecek sorumluluğu kendinizde gördüğünüzden emin olmalısınız.