Feminen Arketipler: Vahşi Kadın

29.12.2021 / Genel / Moda / Magazin

Vahşi Kadın arketipi, bir kadının tüm yaşantısı içerisindeki herhangi bir döneminde içinden geçtiği dört arketipten biridir.

Feminen Arketipler: Vahşi Kadın

Birçok yüzü ve ismi vardır; bu da onu tanımlamayı zorlaştırır. Şifacı, cadı ya da bilge kadın  arketiplerinden biri olabilir. Bu özelliğiyle dişi ruhun kaynağı sayılır.

Kendi bedeninde evindedir. Kendini her şeyiyle bilir ve kabul eder. Negatif yönleriyle yüzleşir; ölüm ve yeniden doğuş döngüsünden korkmaz. Vahşi kadın, tutkuyla, yaratıcılıkla ve içsel bilgeliğiyle artan bir bağlantıyla yaşar. O kelimenin her anlamıyla vahşidir. Onu tanımak, ruhunu tanımaktır.

Vahşi kadın arketipi, bir kadının olması ve bilmesi gereken her şeyi taşır. Her şeyin ilacıdır. Hikayeler, hayaller, kelimeler, şarkılar, işaretler ve semboller aktaran özelliği ile hem araç hem de varış noktasıdır.

Negatif Yönleri

Adet öncesi evrede kargaşaya yaşayabilecek olan vahşi kadın arketipi, bu kargaşa içerisinde, “PMS” olarak adlandırılan fiziksel, zihinsel veya duygusal acı; karanlık, inkâr ve yıkımla karşılaşabilir.

Mottoları

Negatif benliğinle tanış!

En derin duygu ve hislerine konusunda farkındalık oluştur.

Kendini yakından tanı!

Ham ve otantik doğanı serbest bırak.

Sonuna kadar yolculuk et ve devam et!