Film İncelemesi: Bloodshot

07.04.2020 / Sinema / Eğlence

Vin Diesel, Eiza Gonzalez’in başrolünde oynadığı aksiyon dolu Bloodshot, 2020 yılının iddialı filmleri arasında yer alıyor.

Film İncelemesi: Bloodshot

ABD yapım filmin karakteri Valiant Comics’e aittir. Yapım, Valiant Comics tarafından bir süper kahraman sinematik evreni filmi olarak planlanmış ve serinin ilk filmi olarak 2020 yılında sinemasever ile buluşmuştur.

David S. F. Wilson’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu Bloodshot filminin senaryosunu da Jeff Wadlow ve Eric Heisserer hazırlamıştır. Vin Diesel, Eiza González, Sam Heughan, Toby Kebbell ve Guy Pearce ise filmin yıldızları arasında yer alıyor.

bloodshot vin diesel

Filmin ilk adımı 2012 yılında atıldı. Temmuz 2017 yılında ise filmin oyuncuları ile görüşmelere başlandı. Mart 2018'de Vin Diesel, başrol oyuncu olarak duyuruldu. Çekimler Ağustos 2018'de Güney Afrika'da başladı ve Ekim ayına kadar sürdü.

ABD’de gösterime girdikten sonra dünya çapında 30 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Covid-19 salgınının patlak vermesi sonucunda Sony, Bloodshot filmini beyazperdeden alıp dijital olarak sunmaya başladı.

ABD yapımı Bloodshot, yaklaşık 1 saat 50 dakika kadar sürüyor. Bloodshot filminde Vin Diesel, süper güçleri olan Ray karakterini canlandırıyor.

Bloodshot: Durdurulamaz Güç

Ray, askerlik yaptığı dönemlerde bir baskına katılıyor. Burada öldürdüğü kişinin adamları tarafından karısı ve kendisi kaçırılıyor. Karısını öldüren adamlar Ray’i de öldürüyor.

Ölümünün ardından süper güçleri ile hayata geri dönen Ray, karısının intikamını almak için o adamın peşine düşüyor. Fakat işler hiç de bildiği gibi değildi. Ölümü ve karısı dâhil olmak üzere her şey bilim insanları tarafından planlanıp Ray’in rüyasında ona yeni hedeflerini göstermektedirler. Ray ise her uyandığında yeni hedefinin peşine düşüyor.

Bu durumu anladığında ise önce karısının yanına gider. Karısı onu kapıda karşılar. 5 yıl önce ayrıldıklarını ve başkası ile birlikte olduğunu hatta bir de çocuğu olduğunu söyler. Gerçeklerin peşinde gitmeye devam eden Ray ise, KT ve Wigans’ın da yardımı ile bilim insanlarını tek tek avlar.