Kâğıttan Muhteşem Flora ve Faunalar

02.12.2021 / Kültür / Sanat / Çevre

İngiliz sanatçı Pippa Dyrlaga, doğadan ilham alan tasarımlarını, tek yaprak kâğıdı eliyle dikkatlice keserek elde ediyor.

Kâğıttan Muhteşem Flora ve Faunalar

Çocukluğunun büyük bir kısmını İngiltere Yorkshire’da bir kanal teknesinde yaşayarak geçiren ve kırsal bir ortamda büyümesi sebebiyle İngiliz vahşi yaşamıyla ilgili erkenden deneyim elde eden Dyrlaga, kâğıtları keserek oluşturduğu resimlerle flora ve faunanın çeşitli güzelliklerini yakalıyor.

Ünlü sanatçı, 10 yılı aşkın bir süredir kâğıt kesme sanatını icra ediyor ve tek tek kestiği kâğıtlardan sayısız ayrıntıya sahip eserler üretiyor. İşleme başlamadan önce kâğıda gevşek bir taslak çizen Pippa Dyrlaga, daha sonra hassas bıçağını kullanarak parçayı yavaşça şekillendiriyor. Her parçanın tamamlanması birkaç saat sürüyor.

“Boş bir kâğıdın sadeliği bana çekici geliyor” diyen sanatçı şunları ekliyor:

Kâğıt, başta birbirimizle iletişim kurmak için olmak üzere hayatımızın pek çok alanında kullanılıyor. Aslında çok sıradan bir şey olmasına rağmen pek çok olasılığı barındırıyor. Çok çeşitli, güzel ve anlamlı bir şeye dönüştürülebilir.

Sanatçının yaptığı son kâğıt illüstrasyonlarından bazılarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Pippa Dyrlaga Papercut Art Gallery