Kısıtlı Modu Kapatmak

07.01.2023 / Bilim / Teknoloji

İnternet kısıtlamalarını kaldırmak çok kolay.

Kısıtlı Modu Kapatmak

Yeni bir hat aldınız telefonunuza takıp kullanmaya başladıktan sonra mobil veri açıkken youtube’da kısıtlamalar mı yaşıyorsunuz?

Kısıtlı modu kapatmak istediğinizde o anahtarın kilitli olduğunu ve altında da Yetişkinlere uygun olabilecek videoların gizlenmesine yardımcı olması için ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi yazısını mı görüyorsunuz?

kısıtlı mod uyarısı

Hesabınızdaki ve telefonunuzdaki bütün ayarların yetişkin telefonu olduğuna dair kontrolleri yapıp bir problem olmadığı mı gördünüz?

İnternette yaptığınız aramalarınızda her yazı sizi hesap ayarlarına mı yönlendirdi?

Operatörünüzü aradınız hücresel veri ayarlarını sıfırladınız ama sonuç alamadınız mı?

Evet, işte aklına gelen bütün bu yolları deneyen birisi olarak operatörümün yardımcı olmak için gönderdiği link üzerinden ilerleyerek bu durumun sebebini nihayetinde bulabildim.

08.09.2021 tarihi sonrası Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan bir karar uyarınca tüm operatörler yeni müşterilerine ‘Güvenli İnternet-Yalın Aile Profili’ modunu aktive ederek sim kartını satmaktadır.

Bu hizmet kapsamında, seçtiğiniz profilde tanımlı site veya uygulamalara mobil cihazınızdan erişim engellenir. Bu hizmeti iptal etmek için bir sms yeterli.

Her operatör için: GUVENLI IPTAL yazarak 2500’a sms atıyoruz ve böylece bütün kısıtlamalar ortadan kalkmış oluyor. Bu smsten sonra tekrar youtube hesabınıza girip profil resminize tıklayıp ayarlardan kısıtlı mod anahtarının aktifleştiğini görebilir ve istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.