KVK Servisleri Tepki Topluyor

19.09.2019 / Genel / Bilim / Teknoloji

Telefon alırken dikkat ettiğiniz ilk şeyler hafıza alanı ve işlemci hızı olabilir fakat bazen servis kalitesi her şeyin önüne geçebiliyor.

KVK Servisleri Tepki Topluyor

Aldığınız her sıfır ürün belirli bir garanti süresi ile tarafınıza veriliyor ve siz, ilk defa kullanıma açılacak bu ürününüzün başına gelebilecek herhangi bir kötü durumu düşünmek bile istemiyorsunuz. Düşünseniz bile, nasıl olsa servisi var değil mi?

Maalesef öyle değil arkadaşlar. Servis kalitesi, sizin telefon tercihinizi etkileyecek bir etken ve kendi servis deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, KVK bu işte en kötüsü ve KVK işbirliği ile çalışan Samsung da serviste berbat olan markalardan biri. Sizler için kendi yaşadığım sorunu ve internette bulunan diğer görüşleri derledim. Okuyup faydalanmanız dileğiyle:

4 Eylül Perşembe günü ekranı kırılan Samsung A8 model telefonumu KVK Mecidiyeköy Servisi’ne götürdüm. Temiz ve ferah bir ortamda form doldurdum ve en geç 5 iş günü içerisinde ürünü teslim edeceklerinin teyidini aldım. Hemen akşamına gelen 641 TL’lik servis bedeli mesajını onayladım ve beklemeye başladım.

kvk servis mecidiyeköy

Ertesi gün telefonunuzu teslim alabilirsiniz diye mesaj geldi, başlangıçta çok sevindim çünkü bu kadar çabuk işlem gerçekleştirileceğini düşünmüyordum fakat aslında bu eziyetin başlangıcıydı. Çünkü telefonumu almaya gittiğimde, onaylamadığım gerekçesiyle telefonumu teslim ettiğimden daha kötü halde elime verdiler.

Durumu izah edip mesajı onayladığımı gösterdim ve teknik servisten T. isimli biri gelerek, kendi taraflarında hata yapıldığını ve özür mahiyetinde telefonla bizzat ilgileneceğini ve yine bana bizzat haber vereceğini söyledi. Ben de iyi niyetimle bu durumu onayladım. Fakat ne oldu dersiniz, ertesi gün yine onay mesajı geldi ve bu sefer yanıtlanmayan türden. Bu arada Samsung’ta süreci takip ediyormuş havasında mesajlar atıyor tabi.

kvk servis yoruma kapalı onay mesajı

samsung oyalayıcı servis mesajları

Servise ulaşıp konu ile ilgili özet geçtikten sonra, telefonun otomatik onaya düştüğünü söylediler. Tam ne güzel diye sevinmiştik ki, yeni bir onay mesajı daha geldi. Teyit etmek amacıyla servisi aradığımda ise, haftalarca sürecek bir ulaşılmazlığa sürüklendim. Belki toplamda 1-2 saati aşkın beklemelerime rağmen bir daha servise ulaşamadım. He pardon, bir kere ulaştım. Ama onda da, işlem için verdiğimiz numaradan aramadık diye yardımcı olamayacaklarını söyleyip yüzümüze kapattılar. Ayrıca whatsapp hattına gönderdiğimiz iletilere de hiç dönüş yapılmadı.

kvk whatsapp destek hattı

Sonrasında ben bu durumu doğrudan Samsung’a iletmek istedim. Servisle ilgili yaşadığım süreci güzelce anlattım. Fakat Samsung yetkilileri, servise ulaşamayacaklarını ve ancak mail geçebileceklerini söylediler. Koskoca Samsung’un kendi servisi ile iletişimi yokmuş. Gelin de zokayı yutun.

Günlerce ne servise ulaşabildim ne de ulaşabildiğim Samsung yetkilileri servisi bana yönlendirebildi. Sürekli bir iletişim kopukluğu ve her seferinde derdinizi başka birine anlatmaya çalışıyorsunuz. Belli bir süre sonra size 4447711 nolu telefonu arayıp 9’u tuşlamanız ve doğrudan Özlem hanıma bağlanabileceğiniz söyleniyor ama kesinlikle bu da bir yalan. Özlem hanıma gelene kadar tutulduğunuz sorgunun ve bekletildiğiniz dakikaların haddi hesabı yok.

kvk mecidiyeköy ve kvk servis aramaları

Tabi ben bu arada bir imaj problemi yaratmak için de, Twitter’dan gördüğüm ve mesaj yazılabilir tüm official hesaplara Türkçe ve İngilizce dönüşler yapıyorum. Onların da birçoğunu sallayan yok.

samsung twitter resmi hesaplarına şikayet

Gel gelelim en sonunda ben pes ettim, işlerim de aksadığı için bir Xiaomi telefon sipariş edip işime bakayım dedim. O gün ilk defa bana dönüş sağlandı, Özlem hanım tarafından. “Ne yapalım Yavuz bey, onaylıyor musunuz işlemi? diye sordu. Ben de, “Normalde servisinizin 5 iş günü içerisinde teslim garantisi verdiği ürünüm, 7. günün sonunda daha yeni mi onaya geliyor. Kim bilir kaç güne de teknik serviste kalacak. Ben zaten işlerim yeterince aksadığı için yeni telefon aldım. Yaptığınız ayıbın karşılığında da servisteki telefonumun ön ödemeli tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.” dedim ve eğer karşı ödemeli yollarlarsa almayacağımı ve mahkemeye gideceğimi belirttim.

Servisi bilgilendirdiklerini ve bana dönüş yapılacağı söylendi fakat nasıl bir şanstır ki, dönüş yapılmamakla birlikte, benim ofiste olmadığım bir saatte gelip karşı ödemeli bir şekilde iş arkadaşlarımdan birine telefonu vermişler. Özlem hanıma bir şekilde ulaşıp sinirle ve küfür etmeden sinirimi aktardım fakat ne fayda!

Olan olmuş, servis iki hafta sonra telefonu daha da beter bir hale getirerek tarafıma ulaştırmış, beni yolda ve telefonda oyaladıkları yetmiyormuş gibi, kargo parasını da bana itelemiş bir şekilde işlemi sonlandırmış. Ülkemiz adalet çerçevesi içinde elde ne var, sıfır.

O yüzden bana da, kalem kağıda sarılıp bunları yazma vazifesi düştü. Zaten servislerin Google haritalar ve Şikayetvar üzerinden dönüşlerine bakarsanız, söylediklerimi daha da pekiştirmiş olursunuz. Hatta sizin için derlediklerime şöyle göz ucuyla bakabilirsiniz. Ve şunu belirtmeliyim ki, özellikle haritalarda aldıkları beş yıldızlar hep çalışanlar ya da dijital pazarlamaları ile ilgilenen ekipleri.

kvk mecidiyeköy samsung teknik servis

kvk bakırköy samsung teknik servis

kvk teknik servis kartal

kvk pendik teknik servis

kvk teknik servis şikayetvar memnuniyetsizliği

Ben geç ve güç de olsa anladım ve Samsung ürünü kullanmaya tövbe ettim. Onun yerine aldığım Xiaomi, hem yarı fiyatına hem de performans olarak daha güçlü. E şimdi, ne diye bunlara prim verelim ki. Akılları başlarına gelene kadar tüketmeyelim ürünlerini, olsun bitsin.