Seçim ve Oy Kullanmak

22.3.2019 / Genel

5 yılda bir yerel seçimin yapıldığı ülkemizde oy kullanmak, demokrasiyi savunan her Türk vatandaşın asli ve en yasal görevidir.

Seçim ve Oy Kullanmak

Demokrasiyi savunuyorsanız ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız ilk adımınızı oy vermek için sandığa gitmek ile atabilirsiniz. Seçim sandığı başına gittiğiniz zaman kullanacağınız oy ile, bir sonraki 5 yıllık süreç de ülkemizi yönetecek olan siyasi partiyi seçmiş olursunuz. Bu durumda hangi partinin adaletine ve yönetim şekline güveniyorsanız, o parti için oy vermelisiniz.

Bir oydan ne olur diye düşünmeyin. Çünkü o bir oylar toplandığında bir partinin başa gelmesini ve hatta bir başka partinin meclise bile girememesini sağlayabilir. Eğer oy kullanmazsanız, ülkenin başına gelebilecek her türlü felaketten mesul olacaksınız demektir.

Seçimlerde Oy Kullanmak

Oy kullanarak siyasi liderlere en güzel mesajını gönderebilirsiniz. Oy kullandığınız zaman ülke genelinde sizin ile aynı fikirde olan kişi oranını da öğrenmiş olursunuz. Siyasi liderler de hizmetleri ile ne kadar insanı memnun ettiklerini ne kadar insana ulaşıp ulaşamadıklarını görebilirler.

Her seçimde istediğiniz tarafı seçebilir ve o parti için oy verebilirsiniz. Fakat unutmayın ki TERÖR taraf değildir. Terör ile ilişkisi olanları seçmemeniz ülkeniz ve torunlarınız için yapacağınız en güzel seçim olacaktır.