Sihirli Değnek

28.03.2020 / Deneme

Hayallere gem vurulamaz ya. Elinizde dokunduğu her şeyi değiştirebilecek sihirli bir değneğiniz olsaydı eğer neleri değiştirmek isterdiniz?

Sihirli Değnek

Hayallere gem vurulamaz ya….

Elimde dokunduğu her şeyi değiştirebilecek sihirli bir değneğim olmuş olsaydı eğer, işe kendimden başlardım. Mesela sevmemeyi öğrenirdim ilkin. Öğrenirdim çok güvenmemek gerektiğini. Yeri ve zamanı geldiğinde terk etmeyi öğrenirdim terk edenleri. Ağlamamayı, ağlatmamayı öğrenirdim. Haziranla boğuşmayı, bir yağmur sabahı bir avuç dolusu ümide gülümsemeyi öğrenirdim. Ve öğrenirdim yalnızlıktan neşe duymayı. Kış ayazında baharı yaşamayı öğrenirdim. Bitirmeyi öğrenirdim yarım kalmış bütün şiirlerimi.

yarım kalan şiirler

Beni bir defa da olsa anlasın diye sevgili, yüreğime hükmetmeyi öğrenirdim. Bütün ümitlerimi hiç heba etmeden biriktirdikten sonra bunları bir lades oyunu üzerine koyabilecek kadar cesarete sahip olmayı öğrenirdim ve kaybettiğimde de hiçbir şey olmamış gibi sıfırdan başlayabilmeyi usulca. Öğrenirdim keşke dememeyi, pişmanlık duymamayı. Her çekip gidenin ardından üzülmek yerine gülümsemeyi öğrenirdim. Başkası için kederlenmemeyi, başkasının derdine yanmamayı öğrenirdim artık.

Yalancıya yalan söylemeyi, zalime karşı can yakmayı, kavgayı öğrenirdim belki de. Sebepsiz, nedensiz gidişlerin dönüşünün olmadığını öğrenirdim aklım yettiğince. Kendime yakın kalmayı öğrenirdim. Kazanılmış bir savaşın kaybedilmiş bir barıştan daha iyi olmadığını da öğrenirdim. Her şey ve herkesten çok öğrenmeyi ve öğretebilmeyi öğrenirdim.

herkesten öğrenmek

Çok aradım çok sordum, böyle bir değnek yok. Varsın olmasın ne çıkar. Zaten sahip olduklarımız sahip olabileceklerimizin en güzeli en özeliymiş.  Dün ile yarın arasına sıkışmış olsa da hayatımız ve hayallerimiz şimdi yaşamak vaktidir azizim. Yaşayıp seviniz.Kabafii Reklam Alanı