Spider Man Krizi Çözüldü

7.10.2019 / Sinema / Eğlence

Marvel ve Sony stüdyoları arasında bir süredir devam eden Örümcek Adam (Spider-Man) krizi karşılıklı anlaşma ile çözüme kavuştu.

Spider Man Krizi Çözüldü

Geçtiğimiz ay Disney ve Sony arasında yaşanan anlaşmazlık sonrası, Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreni’nden ayrıldığı haberleri gelmiş ve hepimizi üzmüştü. Yeni gelecek devam filmi nasıl olacak, Sony kendi Örümcek Evreni’ni mi kuracak, Venom ve Spider Man evreni mi olacak gibi birçok teori dolaşırken sürpriz haber geldi ve mahallemizin dostu gerçek evinde kaldı.

spider man

Sony stüdyolarının anlaşmayı aynı koşullarda yenilemek istemesi, Marvel stüdyolarının ise kardan yüzde 50 pay talep etmesi sonucu başlayan kriz, nihayet çözüldü. Bu sonuç ile Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni’ne geri dönmüş oldu.

Sony ve Marvel’ın Yeni Spider-Man Anlaşması

Yapılan yeni anlaşmaya göre Marvel ve Sony ortaklığında üçüncü bir Spider-Man solo filmi çekilecek. Bu filmin vizyon tarihi ise  16 Temmuz 2021 olarak belirtildi.

spider man

Filmin adı henüz belli olmadığı gibi yeni çekilecek solo filmin masraflarına Marvel da ortak olacak. Marvel, yeni anlaşmaya göre elde edilen gelirden yüzde 25 pay elde edecek. Bunun yanında Spider-Man bir Marvel Sinematik Evreni filminde daha yer alacak. Böylece bağlantı devam ettirilecek.

spider man krizi

Yapılan açıklamalara göre Spider-Man, başka bir sinematik evrende daha yer alacak. İki farklı sinematik evrende oynayabilecek tek karakter olan Spider-Man’in diğer sinematik evreni ile ilgili açıklama yapılmazken, herkesin aklına “Venom ile ortak bir Spider Man filmi mi geliyor” sorusu gelmeye başladı.