Adsense ile Para Kazanmak

27.08.2019 / Bilim / Teknoloji / Ekonomi

İnternetten para kazanma konusunda en iyi yöntemlerden bir tanesi blog sitelerinizde yayınladığınız Google Adsense reklamlarıdır.

Adsense ile Para Kazanmak

Günümüzde birçok reklam yayınlama servisi mevcut. İçlerinde sadece 2015 yılında yayıncılarına 10 milyon dolar ödeyen Google Adsense, reklam yayıncıları arasında en iyi konumda.

Adsense ile Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak oldukça zahmetli ve zor bir iş. Bu zor işler arasında en kolayı ise bir web sitesi kurup makale paylaşmaktır. Yaptığınız tek şey yazı yazmak. Başka bir işiniz yok. Üstelik konusu size kalmış. İster magazin ister yemek tarifi isterseniz de spor ile ilgili yazabilirsiniz.

Önemli olan tek şey ise sitenizi duyurmak. Web sitenizi sürekli güncel tutun ve sosyal medyanızdan sürekli paylaşın. Bu sayede yazılarınız daha çok kişilere erişecektir. Yazılarınız okunması ile sayfanızda gözüken reklamlardan hem gösterim başına hem de tıklama başına reklam alabilirsiniz.

Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense Hakkında

İnternetten para kazanmak artık günümüzün en çok talep gören iş fikirleri arasında yer alıyor. Siz de İnternetten para kazanmak istiyorum diyorsanız ilk tercihiniz Adsense olmalıdır. Google, Adword aracılığı ile reklam vermek isteyen firmaların reklamlarını alır ve Adsense aracılığı ile sizin gibi yayıncıların sitesinde yayınlar.

Blog yazarak internetten para kazanmak isteyen ya da Youtube kanalı açarak para kazanmak isteyen kişiler Google Adsense satış ortaklığına başvurmalıdır. Google Adsense sayesinde birçok firmanın reklamını sitenizde yayınlamış olacaksınız.

Google Adwords’de reklam veren firmalar, hazırladıkları reklam kampanyası için bir ücret belirlerler. Örneğin bir reklam için tıklama başına 1 TL ödeyeceklerini belirtirlerse bu ödemenin %65’lik kısmı yayıncıya, %35’lik kısmı da Google’a kalıyor. Hesabınızda 200 TL biriktiği zaman ödemenizi banka havalesi ile alabilirsiniz.

Dünyanın en büyük firmaları bile Google’da reklam verdikleri için her site Adsense başvurunda başarılı olamıyor. Adsense için başvurmadan önce sitenizin içeriğine dikkat etmelisiniz. Pornografik ya da korsan yayın yapan bir siteniz var ise Adsense başvurunuz reddedilir.

Adsense ile Para Kazanmak

Dikkat Edin

Google, özellikle adsense kayıt olduğunuz ip adresi ile reklamlara tıklanan ip adresini karşılaştırır. Bu yüzden sakın kendi bilgisayarınızdan reklamlara tıklamayın. Olur da Google sizin kendi reklamlarınıza sürekli tıkladığınızı anlarsa önce 1 ay sitenizde reklam yayınlamaz, ardından da sizi tamamen sistemden men eder.

Adsense ile Para Kazanmak

Ne Kadar Kazanabilirim

Google Adsense yayıncıları arasında çok iyi para kazanan da var çok az kazanan da. Bu biraz da size kalmış bir durum. 1000 TL gibi bir ücreti bir ayda da kazabilirsiniz bir yılda da. Bu tamamen yazdığınız içeriklerin insanlar tarafından kolay ulaşılabilir olması ile alakalı.

İnternetten para kazanmak için sitenizi güncel tutarak daha fazla okuyucuya erişebilirsiniz. Yazılarınızı sosyal medya da paylaşarak da okuyucularınıza ulaşabilirsin. Web sitenizden gelir elde etmek için çevrenizi kullanmayı sakın unutmayın.

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense Hesabı Nasıl Açılır

Google Adsense hesabı açmadan önce mutlaka bir web sitesi ya da Youtube kanalı oluşturmanız gerekiyor. Web sitenizi açtığınız zaman hemen başvuruda bulunmayın. Sitenizin tasarımı tamamen bittikten sonra içerisine en az 10 yazı ekleyin ve ardından Adsense için başvuruda bulunun. Ardından aldığınız reklam kodlarını sayfanızda paylaşabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale yazmayı sevmiyorsanız ya da kendinizi bir Youtuber olarak görüyorsanız, Google Adsense’ten Youtube kanalınız aracılığı ile de para kazanabilirsiniz. Youtube ile para kazanmak için bazı şartlar gerekiyor. Bu şartlar için tıklayınız.

Web Sitesi Nasıl Kurulur

Bir web sitesi kurdurmak istiyorsanız bir yazılımcı ile anlaşmanız gerekiyor. Ya da hazır web sitesi kuran firmaları inceleyebilirsiniz. Kabafii olarak size bu konuda destek olabiliriz. İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.