Black Friday Ne Zaman Başlıyor

18.11.2019 / Genel

Her yıl düzenlenen Black Friday indirimleri sayesinde tüketiciler birçok ürünü etiket fiyatının altında satın alma fırsatı buluyor.

Black Friday Ne Zaman Başlıyor

Birçok marka, Black Friday gününde özel indirimler yapıyor. Kaçırılmayacak indirimler hem kısa sürüyor hem de beraberinde alışveriş çılgınlığını getiriyor.

black friday ne zaman başlıyor

1932 yılından bu yana her sene düzenlenen Black Friday, yılbaşı alışverişi başlangıcına denk geliyor. İlk olarak ABD’de başlayan alışveriş festivali, ardından Kanada ve İngiltere’de de kutlanmaya başlandı. Çok geçmeden tüm dünyaya yayılan Black Friday indirim festivali, ülkemizde de yakından takip ediliyor.

Black Friday, Amerika’da Şükran Günü’nden hemen sonra gelen ilk Cuma gününe verilen addır. Her yıl Kasım ayının son Cuma günü olarak kutlanan Black Friday, bu yıl 29 Kasım’a denk gelmektedir.

ABD’de yapılan araştırmalara göre 2005 yılından günümüze kadar her yıl en çok alışverişin yapıldığı gün Black Friday etkinliğinin başladığı gündür. Black Friday etkinliği sebebi ile ABD’de mağazalar 05:00’da açılır ve o gün geç saatlere kadar açık kalır.

black friday ne zaman başlıyor

Aldatmacalara Dikkat

Her zaman olduğu gibi Black Friday etkinliğinde de fırsatçılar ortaya çıkıyor. Özellikle almak istediğiniz bir ürün var ise bir ay öncesinden internet ve mağaza fiyatlarına bakabilirsiniz. Ardından o gün geldiğinde fiyatları kıyaslayabilirsiniz.

Ne yazık ki bazı büyük firmaların da Black Friday etkinliğinden önce fiyatları şişirip ardından indirim bahanesiyle tüketicinin önüne sürdüğünü son zamanlar çok duyar olduk. Bu tür aldatmacalara karşı kendi önleminizi almanızı tavsiye ederiz.