Gençleştiren Korona Aşısı: BioNTech

13.09.2021 / Sağlık / Bilim / Teknoloji

BioNTech’in kurucu ortaklarından olan Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA metodunun gençleşmek için de kullanılabileceğini açıkladı.

Gençleştiren Korona Aşısı: BioNTech

Prof. Dr. Özlem Türeci ile ortak kurucusu olduğu BioNTech şirketinin CEO’luğunu yapan Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs tedavisi için ürettiği aşıda kullandığı mRNA metodu ile insanları gelecekte gençleştirebileceğini belirtti. Yaptığı açıklamada mRNA metodunun ölü hücreleri onardığını da ekledi.

uğur şahin özlem turacı

Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman gazetesi Bild’e verdiği röportajında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yaptığı konuşmasında BioNTech’in gelecekte ne tür çalışmalar yapacağını açıkladı. Şahin, yaşlanmanın biyolojik bir süreç olduğunu hatırlatarak bu sürece de dışarıdan etki edilebileceğini ifade etti. Uğur Şahin, deri hücrelerini belirli faktörlerle yeniden programlayarak gençleştirebileceklerini öne sürdü.

Profesör Uğur Şahin, mRNA metodunu kullanarak insanları bir anda gençleştirmenin mümkün olmadığını ancak hasar görmüş bir kalbi ya da diğer organları tamir edebileceklerini belirtti.

prof dr uğur şahin

BioNTech firması şuan koronavirüsün tüm varyantlarına karşı koruma sağlayacak yeni bir aşı üzerinde çalışıyor.