Gereksiz Atraksiyonlar

29.07.2019 / Deneme

Uzakları yakın etmek için herhangi bir araca ya da teknolojiye sahip olman gerekmiyor. Neye yakın olmayı dilediğinle alakalı her şey.

Gereksiz Atraksiyonlar

Hayat, kendimizi merkeze koyduğumuz ve yaşanan her durumu kendi bakış açılarımızla değerlendirdiğimiz bir süreçtir.

Hayat standardını belirleyen veya başka bir ifadeyle yaşam kalitesini artıran şey, bakış açıları arasındaki uyumla ilgilidir. Gözlenen davranışlar genel ilkelere uymasa bile toplumu oluşturan kişiler arası uyum ne kadar fazlaysa o kadar kaliteli bir hayatınız var demektir.

uyumlu olmak

Eğer bireyler arası uyumsuzluk hâkimse, dünyayı kalıcı olarak kurtaracak bir projeye sahip bile olsanız; toplumun en bahtsız hayatını yaşayan bireyi olarak görülme ihtimaline de sahipsiniz demektir.

Karar vermelisiniz.

Herkesin normalleştirmek için katkıda bulunduğu üçkâğıtçılığı, işgüzarlığı, duyarsızlığı kabul mü edeceksiniz, yoksa dışlanmaya razı mı olacaksınız?

Hakkınız olanı almak için herkesin yaptığı gibi haksızlık yapabilmeyi; zarara uğramamak için zarar verebilmeyi de öğrenmelisiniz. Maalesef uyumsuzluğun getirisi budur. Ya da her şeye rağmen haksızlığa uğramayı ve zarar görmeyi kabul de edebilirsiniz.

Toplum kötü ve siz gerçekten iyi biriyseniz; yorulacak, üzülecek ve bir gün yığılıp kalacak ve en sonunda kim bilir; yaptığınız iyi şeyleri gereksiz görmeye başlayacaksınız. Dünyayı kurtaramayacağınızı ve aslında dünyanın da sizin kurtarıcılığınıza muhtaç olmadığını fark edeceksiniz.

Normalleşeceksiniz.