Köpekleri Üzen Davranışlar Nelerdir?

27.06.2019 / Çevre / Genel

Köpeklerin anlık mod değişikliğini hissetmeniz çok kolaydır fakat onların hareketlerini tanımanız için biraz zaman gereklidir.

Köpekleri Üzen Davranışlar Nelerdir?

Köpekler duygularını saklayamazlar. Onların anlık ruh hali değişikliğini hissetmeniz çok kolaydır fakat köpeğinizin hareketlerini tanımanız için biraz zaman gereklidir. İşte köpeğinizi üzebilecek bazı davranışlar.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Köpeğinize Sataşmayın

Bir insan için eğlenceli bir şaka bir köpek için kırıcı olabilir. Havlamak, kuyruğunu çekmek gibi şakalar köpeklerin hiç hoşuna gitmez.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Köpeğiniz İçin Günlük Rutin İşler Oluşturmazsanız

İnsan vücudunda olduğu gibi köpeklerin de bir biyolojik saati var. Köpeğiniz için bir günlük rutin oluşturmanız onu daha güvende hissettirecektir. Aynı zamanda siz de köpeğinizin hareketlerini daha iyi tanıyabilirsiniz. Günlük rutin uygulamasına başladıktan sonra köpeğinizin daha mutlu olduğunu göreceksiniz.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Köpeğinizi Giydirin

Köpeğiniz küçükken onu giydirmesi çok kolaydır fakat büyüdükçe kıyafet bulmakta zorlanabilirsiniz. Soğuk havalarda dolaştırmaya çıkarken kendi kazaklarınızı giydirebilirsiniz. Fakat şapka gibi aksesuarlar köpeğiniz için oldukça konforsuzdur.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Tasmayı Dikkatli Kullanın

Dışarıda, özellikle sahilde, piknik alanlarında oturduğunuzda köpeğinizi tasmasından ağaca bağlamak köpeğinizi üzebilir.

Uzmanlar tasmanın köpeklerle sahipleri arasında bir iletişim aracı olduğunu söylüyorlar. Tasmasından köpeğinizi çektiğinizde, köpeğiniz sizden uzaklaşabilir ve siz de onunla beraber sürüklenebilirsiniz. Köpeğiniz bu davranışınızı kötü olarak algılar.

Ayrıca köpeğinizi dolaştırırken uzun tasmalar tercih etmelisiniz. Köpeğiniz kendini bu şekilde daha güvende ve özgür hissedecektir.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Köpeğinizi Su ile Korkutmayın

Köpekler genel olarak banyo yapmayı sevmezler. Kaygan zeminlerden ve akan suyun sesinde hoşlanmazlar. Bu yüzden köpeğinizi su ile korkutmak onu stres altında hissettirecektir.

Köpekleri Üzen Davranışlar

Köpeğinize Bağırmayın

Köpeğiniz evin herhangi bir yerine tuvaletini yaptığında eğer ona bağırırsanız bu onu korkutur ve bir daha dediğiniz yere tuvaletini yapmakta zorluk çeker.