Ugandalı Çocukların İlham Veren Dansları

25.09.2020 / Genel / Kültür / Sanat

Çocukları, yetenekleri üzerinden eğitim ve sosyal refah konusunda destekleyen Masaka Kids Africana tarafından üretilen videolar viral oldu.

Ugandalı Çocukların İlham Veren Dansları

Ugandalı iki yaş ve üstü çocuklardan oluşan ve birbirinden inanılmaz dansçılardan oluşan grup, hayranlık uyandıran hareketlerini Afrika ezgilerine uyarlanmış büyüleyici ritimlerle sergiliyor. Dansları hem onlara hem de izleyenlere neşe getiriyor. Büyüleyici müzik videoları, çocukların dans yeteneklerini, geleneksel kostümleri, aksesuarları ve Nyendo'daki Kayirikiti isimli köylerinin kültürünü tek bir bakışta birleştiriyor.

masaka kids african uganda kids dance videos

Dansçıların bulaşıcı enerjisi ve hissettikleri neşe, Masaka Kids Africana'nın arkasındaki hikayeyi öğrendikten sonra biraz dokunaklı hale geliyor. Organizasyon, savaş, aşırı yoksulluk ve hastalık dahil olmak üzere yıkıcı koşullarda ebeveynlerinden birini veya her ikisini kaybeden çocuklara sponsorluk yapıyor. Masaka Kids Africana, "hayatlarına gölge düşüren trajediye rağmen çocuklar umutla ışıldıyor.” diyor ve onların kendi potansiyellerini görmelerini; gelecekleri için hayal kurmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bu çocukların dans ettiği birkaç videoyu aşağıdan ya da kuruluşun Instagram hesabından izleyebilir ve desteğinizi nasıl sunabileceğiniz de dahil olmak üzere organizasyon hakkında bilgi edinmek için Masaka Kids Africana’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.