Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

21.12.2023 / Bilim / Teknoloji / Genel

Web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Bu faktörler sitenizin Google’da ilk sıralarda çıkmasını sağlar.

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Eğer bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız kimin ile çalışacağınızı iyi seçmeniz gerekiyor. Çalışacağınız yazılımcı sizin web sitenizi benzer firmalardan öne çıkaracağı gibi o firmaların gölgesinde de bırakabilir.

Her web sitesi yapıldıktan sonra Google’da ilk sırada çıkmaz. İçerikleriniz her ne kadar orijinal olsa da kopya bir site ile başarılı olamazsınız. Ya da bunun tam tersini düşünecek olursa tamamen orijinal bir site çalışması yaptığınızda ama içeriklerinizin kopya olduğu durumu düşünürsek yine de başarısız bir çalışma yapmış olursunuz.

Web Sitesi Yaptırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel ve Benzersiz Tasarım: Web sitenizin tasarımı açık ve anlaşılır olmalıdır. Özgün, sade ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmış bir web sitesi ziyaretçiler için daha olumlu izlenimler oluşturur.

Orijinal İçerikler: Web sitenize ziyaretçi çeken ana yapı içeriklerdir. İçerikleriniz başka siteler ile benzer olursa ziyaretçileriz bir daha sizin web sitenize gelmez. Benzersiz ve orijinal içerikler, kullanıcıların sitenizde daha uzun süre zaman geçirmesini sağlar.

Güvenilir Alt Yapı: Web sitenizin iskeleti diyebiliriz alt yapı için. Yapılan kodlama ile her türlü güvenliğin sağlanması gerekir. Güvenliğin olmadığı bir site her daim kullanıcı kaybeder.

Arama Motoru Optimizasyonu: Web sitenizin yazılım ve içerik kısımları SEO uyumlu olursa arama motorlarında her zaman üst sıralarda görünürsünüz.

Mobil Uyumluluk: Günümüzde mobil cihaz kullanımları, bilgisayarlara oranla %80 daha fazla. Bu durumda web sitelerinizin mobil uyumlu olması, sizin daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır.

Yönetim Paneli: Web sitenizin tüm içeriklerini yönetebileceğiniz yönetim panelinizin sade ve anlaşılır olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Web Sitesi Hızı: Hızlı açılan web siteleri her zaman kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Kimse ziyaret ettiği sitelerde 3 – 5 saniye bile olsa beklemek istemez.