Adalet Sistemi

26.08.2021 / Deneme

Dünyada adaletin gerçekleşmesinin tek bir yolu vardır.

Adalet Sistemi

Dünyamız hiçbir zaman nimetlerin eşit bölüştürüldüğü bir yer olmamıştır. Eğer inanıyorsanız, yaratıcı eşitlikten yana gözükmemektedir. Bu durum pek çok açıdan adaletsiz göründüğü için, kendisine haksızlık yapıldığını düşünen insanlar tarafından "adaletin bu mu dünya" çeşidinden pek çok sitem dile getirilmektedir.

Bir yaratıcıya inanın ya da inanmayın; bu durum aslında insanoğlunun birbirine yardım edebilmesi içindir. Ve mükemmel bir sistemdir. Yanlış okumadınız. Mükemmeldir çünkü herkes zengin olsa kimse fırıncı, tamirci ya da çöpçü olmazdı. Dolayısıyla herkesin bir oda dolusu altını olsa altın değersiz olurdu ve otomatik olarak herkes fakir olurdu. Her bireye eşit şartlar sunmak, balığa ağaca çıkmasını söylemek gibidir. Tüm yaratılış sistemi elimizdeki imkânları doğru değerlendirebilme üzerine kuruludur.

Eğer insanlar birbirlerinin imkân ve yeteneklerine saygı duyabilse ve gerektiğinde imkân ve yeteneklerini doğru bir şekilde paylaşabilse; haksızlıklar ortadan kolayca kalkabilirdi.

Ama tabi ki hiçbir şey yapmayıp isyan etmek, diğerlerinden fazlasına sahip olduğu için bencillik yapmak ya da haksız yollarla başkasına verileni elde etmeye çalışmak insanoğlunun vahşi tabiatına daha uygun olduğu için; dünyada adaletin gerçekleşmesi mümkün gözükmemektedir.

Dünyada adaletin gerçekleşmesinin tek bir yolu vardır.

Dünyaya yeni bir çocuk gelmediği andan itibaren insanların birbirine yardım etmekten başka bir seçeneği kalmayacaktır.

Dünyayı ve doymaz arzularımızı gelecek nesillere miras bıraktığımız müddetçe adalet kelimesi yalnızca harflerden ibaret kalmaya mahkûmdur.

mirasKabafii Reklam Alanı