Canon Shutter Sayısı Nasıl Öğrenilir

4.8.2018 / Bilim / Teknoloji

Fotoğrafçıların en çok kullandıkları terimlerden bir tanesi de shutter terimidir. Shutter sayısı, fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraf sayısını gösterir. Hal böyle olunca fotoğraf makinesi alırken ya da satarken bu değerin önemi çok fazla oluyor.

Canon Shutter Sayısı Nasıl Öğrenilir

Her fotoğraf makinesinin ortalama bir ömrü vardır. Fotoğraf makinesi almadan önce arama motorlarından o makinenin ortalama ömrünü araştırın. Daha sonra 2. el fotoğraf makinesi alırken mutlaka shutter değerine bakın.

Canon fotoğraf makinelerinde shutter sayılarını öğrenmek için birkaç farklı program var. Fakat içlerinde en kolayı ve en güvenlisini sizler için araştırdım. Programı indirmek için buraya tıklayınız.

Dosya rar olarak ineceği için bilgisayarınıza Winrar yazılımını kurmanız gerekiyor. Eğer Winrar yazılımı kurulu ise indirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayıp Klasöre Çıkart seçeneğini seçmelisiniz. Ardından klasör içerisinde bulunan CanonEosDigitalInfo.exe dosyasına çift tıklayarak programı açmış oluyorsunuz.

Programı açtıktan sonra fotoğraf makinenizi USB kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlıyorsunuz. Ardından Connect’e tıklıyorsunuz. Birkaç saniye içerisinde fotoğraf makinenizin teknik özellikleri görmüş olacaksınız.