Dünyayı Kurtarmak

12.3.2019 / Deneme

Dünyada yaşanan yahut yaşanması muhtemel olumsuzlukları ne kadar artırırsanız, görme ve duyma becerilerimize o kadar katkısı olacaktır.

Dünyayı Kurtarmak

Başta inanmamıştım; ama okyanuslar üzerinde çöp adaları oluşmaya başlamış. Birçok hayvanın neslinin tükenmekte olduğu bilgisine ilaveten böcek türlerindeki riskli azalmalardan da yakın zamanda haberdar olmaya başladık.

dünyanın sonu

Bunlar umut verici şeyler.

Malumdur ki, insanoğlu bir şey gözüne sokulmadığı takdirde görmez. İlla kulağının dibinde bağırmalısınız ki, sizi duyabilsin.

Dünyada yaşanan yahut yaşanması muhtemel olumsuzlukları ne kadar artırırsanız, görme ve duyma becerilerimize o kadar katkısı olacaktır. Bir insanın en temel işlevlerini kullanabilmesi ile alakalı gelişmelerin yaşanmasını umut verici bulmuyor olabilirsiniz. Bu durumda geriye yalnızca tek bir seçenek kalıyor. Ümitsizlik içinde sonunuzu bekleyebilirsiniz.

İnsanlar genelde dünyayı kurtarma sorumluluğunu almak istemezler. Bunu bilen bilge birisi onları azıcık da olsa gaza getirmek için; “herkes kendi kapısının önünü süpürse, her yer tertemiz olur” gibisinden bir cümle sarf etmiş. Buna mukabil başka bir bilge “kimse bunu yapmaz, çık ve tüm sokağı süpür” diyerek heyecanın dozunu biraz daha artırmıştır. Ben bilge bir insan da değilim; ancak benden önce birçok insanın fark ettiği gibi, iki ifadenin de kandırmacayı renklendirmekten başka bir şeye yaramadığını anlayabiliyorum.

dünyayı kurtarmak

Dünyanın kurtulmaya filan ihtiyacı yok sevgili okur. Görünen o ki bizim de yok. Çöplerimizle mutluyuz. Midemiz pek çok şeyi sindirecek kadar gelişti. Biraz da bağışıklık sistemimiz güçlenirse değmeyin keyfimize.

çöp içinde mutlulukKabafii Reklam Alanı