Hayatın Sihirli Yanları

29.04.2022 / Deneme

Eğer iyi bakarsak hayatın sihirli yanlarını görebiliriz. Hayatta sihir denen şey var ve bu çok gerçek. Ona yeterince iyi bakmak için de içimizdeki çocuğun gözlerini kullanmalıyız.

Hayatın Sihirli Yanları

Bir de inancımız ve azmimiz olmalı tabii. Çünkü sihirli yanları görüce daha iyi olacağız. Hayata daha çok sahip çıkacağız. Yenileneceğiz ve neşeleneceğiz. Hadi gel, birlikte bakalım!

Tohumları filizlere, filizleri çiçeklere dönüştüren bir sihir var. Her bahar bahçeleri rengarenk yapıyor. Kuşları heyecanlandırıyor.

filizleri çiçeklere dönüştüren sihir

İki insanın birbirini görünce kalplerinin daha hızlı çarpması, gözlerinin ışıldayarak ışıl ışıl parlaması, aralarında doğan o aşk bir sihir. Var ama elle tutulamıyor.

İyi şeyler düşününce hayata pozitif gözlerle bakmak da bir sihir. Ve iyi şeylerin gelip seni bulması. Aynısı iyilik yapıca da oluyor.

Bir mermer bloğu heykele dönüştüren, boş bir tuvali renklerle bezeyen, kelimeleri romanlara dönüştüren de bir nevi sihir değil mi? Sanat eşittir sihir.

Birine gülümsemenin, teşekkür etmenin sihri bambaşka. O zaman sanki en karanlık düğümler çözülüyor, en katı karakterler yumuşuyor.

Seni seviyorum sihirli bir kelime mesela. Kelimelerin de sihri var. Yapabilirim dediğinde yapabiliyorsun. Hissederek söylerse işin daha da kolaylaşıyor.

Yeterince inanmanın sihri ise 10 sihre eşit. O zaman en olmaz denen şeyler olabiliyor, yollar bir anda açılıyor, manzara görülüyor.

Yaratıcılığın, bir fikir bulmanın sihri kutlanmaya değer. O zaman yüzünde oluşan kocaman gülümsemeyle başarı hazzını yaşıyorsun.

Hayattaki küçük mutluluklar da sihirle dolu. Bağırarak şarkı söylemek, gerçekleşen şeyin beklentilerimizden daha iyi olması, kremalı pasta…

Hayvanların hepsi sihirli ve ormanların da öyle. Bazı eşyalar da sihirli. Bunu ancak bir yadigârı sakladığında anlarsın.

Her gün nefes almanın kendisi başlı başına bir sihir. Şimdi bu sihri kucaklamanın ve keşfetmenin tam zamanı. Kıymetini bil.

sihri keşfetmekKabafii Reklam Alanı