Royal Match, Dünyanın En İyisi Seçildi

26.12.2023 / Bilim / Teknoloji / Eğlence

Türk oyun şirketi Dream Games tarafından geliştirilen Royal Match, en fazla hasılat yapan oyunlar arasında birinci sırada yer alıyor.

Royal Match, Dünyanın En İyisi Seçildi

Mobil oyun dünyasında hemen hemen herkesin bildiği Candy Crush, 10 yıl gibi büyük bir zamandır “en çok hasılat yapan oyunlar” listesinde zirvedeydi. 2023 Temmuz ayında bu listede zirveye yerleşen Royal Match isimli Türk oyun, halen listenin zirvesinde yer almaktadır.

App Store ve Google Play Store'da kullanıcıların oyun içi harcamalarını rapor hâlinde sunan araştırma şirketi Data.ai'nın verilerine göre Royal Match, en çok hasılat yapan oyunlar arasında Temmuz ayından beridir hep zirvede yer alıyor.

İstanbul merkezli Drema Games tarafından geliştirilen Royal Match, 2012 yılında Activision Blizzard tarafından piyasaya sürülen ve ilk altı ayın sonunda hemen hemen her telefonda var olan Candy Crush adlı oyunu geride bıraktı.

En çok ciro yapan oyunlar arasında ilk sıraya yükselen Royal Match, yıllık 2 milyar dolar hasılat elde etmeyi başarmış durumda.

Dream Games kurucularından ve aktif olarak CEO pozisyonunda yer alan Soner Aydemir, daha öncesinde Peak Games'i kurmuş ve bu şirketi ünlü oyun yapımcısı Zynga'ya satmıştı. Ardından Dream Games'i kuran Aydemir, Pixar'ın kurucularından Ed Catmull’u stratejik danışman olarak kadrosuna katmıştı.

Dream Games tarafından yapılan açıklamaya göre Royal Match oyununun aktif kullanıcı sayısı 55 milyonu geçmiş durumda.

royal match