Sevgi Sinopsisi

10.05.2019 / Deneme

Akıllı insan kendisine zarar verecek sevgiyi istemez.

Sevgi Sinopsisi

İnsan hayatının güzelliği yaşadığımız duygulara bağlı olsa da, kendi hayatımızın ve diğerlerinin hayatlarının selameti açısından duyguları bir kenara bırakmanın ve mantıklı davranmanın gerekliliği de bilinen bir gerçektir.

akıl mı duygular mı

Çevremizde bizi koruyan, kollayan, ihtiyaçlarımızı gideren eş, dost ve akrabalarımızla bağımızı duygulara dayalı bağlar görsek de, bu duyguları mantık örgüsünden çıkarttığınız anda, ortada bir sevgi ve muhabbet kalmayacağını yıldırım hızında tecrübe edersiniz.

Bazen duygular öyle kabarır, öyle yoğunlaşır ki, mantığı kenara koyup yüce nehirler gibi çağıldamak istersiniz. Oysa duygularınıza yol vermek ve yatağınızdan taşmak, onca zaman etrafınızda ilmek ilmek dokuduğunuz tüm ilişkilerinize zarar verecektir.

Öfkeyle kalkan zararla oturduğu gibi, sevginin ve merhametin dahi fazlası hem ruhunuza, hem de yakınınızdakilerin ruhlarına zarar verir. Öyleyse uygun ifadelerle gem vurmalısınız duygularınıza. Belki yalan söylemeli, belki gerçeğin üzerini örtmelisiniz.

Zira mecnun olmak, hikâyelerde anlatıldığı kadar asil karşılanmaz gerçek hayatta.

mecnun gibi çöllerde

Gerçek hayatta ritüeller vardır. Bulunduğumuz konum neyi gerektiriyorsa ona göre hareket etmek için çabalar dururuz. Asla kendimiz olmamıza imkân yoktur. İnsanların bir şekilde birbirlerini kandırmaları üzerine kurulu ve herkesin mükemmel birey rollerine sahip olduğu bir yapı söz konusudur. Olur da siz rolünüzün hakkını azıcık vermeyecek olursanız derhal dışlanırsınız. Dışlayanlar da kendi rollerinden çıkma konusunda size imreniyor olduklarını gizlemek için böyle davranmak mecburiyetindedirler.

rolünün hakkını vermek

Hakkınızda başlatılan linç kampanyasına tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kişi katılır ve en azından birilerinden nefret edebilecek bir şansları varken, bu şansı kimse ıskalamak istemez.

Hemen üzülmeyin. Rol yapmaya devam edin ve kendinize ödül olarak, sosyal anlamda linç edebileceğiniz kurbanlar seçin.

Eğer doğru ana denk getirdiyseniz nefretinizi kusmak sizi kötü bir birey de yapmayacaktır.Kabafii Reklam Alanı